କିମଙ୍କୁ ଦାମୀ କାର ଉପହାର ଦେଲେ ପୁଟିନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ ଏବଂ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବୈଠକ ହୋଇଯାଇଛି | ଏହି ବୈଠକରେ ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନଙ୍କୁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ବିଶେଷ ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ। ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କିମ ଜୋଙ୍ଗଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦେଶରେ ନିର୍ମିତ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଲିମ୍ବୋଜିନ ଆରସ୍ ସେନାଟ୍ କାର୍ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି। ପୁଟିନ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ । ଫେବୃଆରୀରେ ପୁଟିନ କିମ ଜୋଙ୍ଗଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏକ କାର ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ନିଜେ ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଉ ଏକ କାର ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ, ଆରସ୍ ର କେଉଁ ମଡେଲକୁ ଉପହାର ରୂପେ ଦିଆଯାଇଛି ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିନାହିଁ | ଲିମ୍ବୋଜିନ ଆରସ୍ ସେନାଟରେ ଉଭୟ ନେତା ବୁଲୁଥିବା ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହି ଫଟୋରେ ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ ଷ୍ଟିଅରିଂ ଧରି ଗାଡି ଚଳାଉଛନ୍ତି ଏବଂ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ବସିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। କଡା ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି କାରକୁ ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଛି | ଏହି କାରର ଡିଜାଇନ୍ ଋଷ କମ୍ପାନୀ ନାମୀ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି | ଏହି କାର ୨୦୧୮ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଥିଲା ​​| ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ଏହା ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର