ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ନାମରେ ଧୋକା ଅଧର୍ମ: ରାହୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ନ୍ୟାସ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଜମି କିଣା ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଶ୍ରୀ ରାମ ନିଜେ ନ୍ୟାୟ, ସତ୍ୟ, ଧର୍ମ – ତାଙ୍କ ନାମରେ ଧୋକା ହେଉଛି ଅଧର୍ମ!’ | ଅନ୍ୟପଟେ କଂଗ୍ରେସର ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପ୍ରଭାରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ବିଶ୍ୱାସ ଓ ଭକ୍ତି ଯୋଗୁଁ କୋଟି କୋଟି ଲୋକ ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ପାଦତଳେ ଭକ୍ତିଅର୍ଘ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ | ସେହି ଦାନର ଅପବ୍ୟବହାର ହେଉଛି ଅଧର୍ମ, ପାପ, ସେମାନଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ପାଇଁ ଅପମାନ | ଏହାପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେୱାଲା ଶ୍ରୀ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ରର ଟ୍ରଷ୍ଟ ସହ ଜଡିତ ଏକ ଜମି ଚୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏହି ‘ଦୁର୍ନୀତି’ର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନରେ କରାଯିବା ଉଚିତ।


ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ରାମ ବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ। କିନ୍ତୁ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଅଲୌକିକ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଶ୍ରୀ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ସଂଗୃହୀତ ଅର୍ଥର ଅପବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଠକେଇ ଏକ ଘୃଣ୍ୟ ପାପ ଏବଂ ଘୋର ଅଧର୍ମ | ଯେଉଁଥିରେ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ସଞ୍ଜୟ ସିଂ ରବିବାର ଦିନ ଶ୍ରୀ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ସିବିଆଇ ଏବଂ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ (ଇଡି) ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ସଞ୍ଜୟ ସିଂ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟ୍ରଷ୍ଟର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଚମ୍ପତ ରାୟ ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟ ଅନୀଲ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସହାୟତାରେ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜମି ୧୮ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ଏକ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଅର୍ଥ ହେରଫେର ମାମଲା ଏବଂ ଏହାକୁ ସିବିଆଇ ଏବଂ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ଉଚିତ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର
AdBlock Detected

Looks like you are using an ad-blocking browser extension. We request you to whitelist our website on the ad-blocking extension and refresh your browser to view the content.