ଧାନ ଏମଏସପିକୁ ନେଇ ନୀତିଶ ଓ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

ପାଟନା: ଧାନର ସର୍ବନିମ୍ନ ସହାୟକ ମୂଲ୍ୟ ବା ଏମଏସପିକୁ ନେଇ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓ ନୀତିଶ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ | ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଟିହାରରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଧାନ କୁଇଣ୍ଟାଲ ପିଛା ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳୁଥିବାବେଳେ କାହିଁକି ବିହାରରେ ଏହି ଧାନର ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୭୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି | ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଛତିଶଗଡ଼ରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଥିବାବେଳେ ସେଠାକାର କୃଷକଙ୍କୁ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳୁଛି | ଯଦି ଛତିଶଗଡ଼ରେ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳିପାରୁଛି ତେବେ ବିହାରରେ କାହିଁକି ମିଳିପାରୁନାହିଁ |


ଏଠାରେ ସବୁ କିଛି ଅଛି କିନ୍ତୁ ବିହାରର ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ପିଛା ମାତ୍ର ୭୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳୁଛି | ବିହାରର କୃଷକ କଣ ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ରାହୁଲ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି | ଏହା ପରେ ରାହୁଲ କହିଥିଲେ ଯେ ବିହାରର କୃଷକ ନୀତିଶ ଓ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭୋଟ ଦେଇ ଏହି ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି | ଆପଣ ନୀତିଶଙ୍କୁ ଭୋଟ ଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିଛନ୍ତି ଆଉ ଏବେ ଏହି ଭୁଲକୁ ସୁଧାରିବାର ସମୟ ଆସିଛି |

ସୂଚନା ଥାଉ କି ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଏବେ ସରଗରମ ସ୍ଥିତି ଥିବାବେଳେ ଉଭୟ ଜାତୀୟ ଓ ଆଞ୍ଚଳିକ ନେତା ବିଭିନ୍ନ ବୟାନ ଦେଇ ଭୋଟରଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.