ଇଂରେଜ ଅମଳରୁ ଚାଲିଆସିଥିବା ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବନ୍ଦ କଲା ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ରେଳବାଇକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପ୍ରମୁଖ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଉଛି | ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି, ଏହାକୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଛି। ବ୍ରିଟିଶ ଯୁଗର ସେବାକୁ ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ରେଳବାଇ ଘୋଷଣା କରିଛି। ବାସ୍ତବରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଡାକ ମେସେଞ୍ଜର ସେବାକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛି। ଏହି ସେବା ରେଳବାଇର ଗୋପନୀୟ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ପଠାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିଲା |

ଏହି ସେବାକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ରେଳ ଜୋନକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ରେଳବାଇ ବୋର୍ଡ କହିଛି ଯେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ରେଳ ବୋର୍ଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। ବୋର୍ଡରୁ ତୁରନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମେସେଞ୍ଜର / ଡାକ ମେସେଞ୍ଜର ବୁକିଂ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି |

ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉ କି ଇଂରେଜ ଶାସନ ସମୟରୁ ଚାଲିଆସିଥିଲା | କାରଣ ସେହି ସମୟରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଏବଂ ଇମେଲର କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ରେଳବାଇ ବୋର୍ଡ କହିଛି ଯେ ଡିଜିଟାଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସବୁକିଛି ସମ୍ଭବ ତେଣୁ ଡାକ ମେସେଞ୍ଜରର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.