‘ଫ୍ଲୋରଟେଷ୍ଟ’ରେ ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ଭୋଟ ଦେବେ ରାଜ୍‌ ଠାକରେ; ଫଡନାଭିସ୍‌ଙ୍କୁ ଦେଲେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ଫ୍ଲୋରଟେଷ୍ଟ’ରେ ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ ବୋଲି ଏମ୍‌ଏନଏସ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ରାଜ୍‌ ଠାକରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍‌ ଆସନ୍ତାକାଲି (ଗୁରୁବାର, ୩୦ ଜୁନ୍‌) ହେବାକୁ ଥିବା ଫ୍ଲୋରଟେଷ୍ଟରେ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗି ଏମଏନଏସ ମୁଖ୍ୟ ରାଜ ଠାକରେଙ୍କ ସହ ଫୋନରେ କଥା ବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ। ରାଜ୍‌ ଠାକରେଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ପରେ ଫଡନାଭିସ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ଠାକରେ ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତ ଯେ ଫ୍ଲୋରଟେଷ୍ଟ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଦଳ ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ଭୋଟ୍‌ ଦେବ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାରେ ଏମଏନଏସର ଜଣେ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଜେପି ନେତା ସୁଧୀର ମୁଙ୍ଗାଣ୍ଟିୱାର ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭା ସଚିବାଳୟର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଭାଗବତଙ୍କୁ ଭେଟି ଜୁନ୍‌ ୩୦ରେ ଫ୍ଲୋରଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଥିବା ବିଦ୍ରୋହୀ ଶିବସେନା ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ମହା ବିକାଶ ଅଘଦି (ଏମଭିଏ) ସରକାରଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଶିବସେନାର ଅଧିକାଂଶ ବିଧାୟକ ଜୁନ୍‌ ୨୨ରୁ କିଛି ସ୍ୱାଧୀନ ସ୍ୱାଧୀନ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ଗୌହାଟୀରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି। ସେନା ବିଦ୍ରୋହୀମାନେ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦଳଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କ ଦଳକୁ ହଟାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ସରକାରରେ ସହଯୋଗୀ ଏନସିପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ଦଳ ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ କରନ୍ତୁ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜ୍ୟପାଳ ବି ଏସ କୋଶିୟାରୀ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାରଙ୍କୁ ଫ୍ଲୋରଟେଷ୍ଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର