ରାଜ ଠାକରେଙ୍କ ବଡ ଦାବି: ଉଦ୍ଧବ ଯେଉଁ ଭୋଟ ପାଇଛନ୍ତି ତାହା ମରାଠୀଙ୍କର ନୁହେଁ

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୁରୁବାର ମୁମ୍ବାଇରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାନ ସେନା (ଏମଏନଏସ) ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବୈଠକ ମୁମ୍ବାଇର ରଙ୍ଗଶର୍ଦା ଅଡିଟୋରିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଅବସରରେ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପର୍କରେ ଏମଏନଏସ ମୁଖ୍ୟ ରାଜ ଠାକରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ରାଜ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ କାହାକୁ ଆସନ ମାଗିବାକୁ ଯିବି ନାହିଁ। ଏମଏନଏସ ୨୦୦ ରୁ ୨୨୫ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି।” ସେହିପରି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ରାଜ ଠାକରେ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଭୋଟ୍ ମରାଠୀଙ୍କର ନୁହେଁ।

ଲୋକମାନେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିଛନ୍ତି। ରାଜ ଠାକରେ ଏମଏନଏସ ନେତାମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିଧାନସଭାରେ ୨୦୦ ରୁ ୨୫୦ ଟି ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ରାଜ ଠାକରେଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ପରେ ଏମଏନଏସ ଦଳ ନିଜେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଶିବସେନା (ୟୁବିଟି) ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମଧ୍ୟ ସୋମବାର ଦିନ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରିଥିଲେ। ସମ୍ପ୍ରତି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଶିବସେନା (ୟୁବିଟି) ନଅଟି ଆସନ ଜିତିଥିଲେ ହେଁ ଏହା ରାଜ୍ୟର ୪୮ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୨୧ଟିରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର