ବିଏମ୍‌ଡବ୍ଲୁ ହିଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ ରନ୍‌ ମାମଲା: ସାଂସଦଙ୍କ ଝିଅକୁ ମିିଳିଲା ଜାମିନ୍‌

ପୁଣେ: ପୁଣେ ପୋର୍ସେ ଦୁର୍ଘଟଣାର କଥା ମନରୁ ନଲିଭୁଣୁ ଆଉ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଚେନ୍ନାଇରେ ରାସ୍ତାରେ ଶୋଇଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦଙ୍କ ଝିଅ ଗାଡ଼ି ଚଢ଼ାଇ ମାରିଦେବା ପରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହିଟ୍-ରନ୍ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ସେ ଜଣେ ଚିତ୍ରକରଙ୍କ ଉପରେ ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଚଳାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ପୁରୁଷ ଜଣକ ସାଂସଦଙ୍କ ଝିଅର ଆଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ  ଏବଂ ଏବେ ସେହି ମାମଲାରେ ଏବେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଜାମିନ ମିଳିଛି। ସୋମବାର ରାତିରେ ୱାଇଏସ୍‌ଆର୍‌ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ବିଡା ମସ୍ତାନ ରାଓଙ୍କ ଝିଅ ମାଧୁରୀ ଜଣେ ମହିଳା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଚଳାଉଥିଲେ।  ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ‌ ଯେ ଚେନ୍ନାଇର ବେସାଣ୍ଟ ନଗରରେ ରାସ୍ତ‌େ ଉପରେ ଶୋଇଥିବା ୨୪ ବର୍ଷିୟ ଚିତ୍ରକାର ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ସେ କାର ଚଳାଇଥିଲେ।

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାଧୁରୀ ତୁରନ୍ତ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପଳାଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟ ପରେ ଚାଲିଗଲେ। ଭିଡରୁ କିଛି ଲୋକ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।
ସୂର୍ଯ୍ୟ ଆଠ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ତଥା ତାଙ୍କ କଲୋନୀର ଲୋକମାନେ ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ପୁଲିସ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଯାଞ୍ଚ କଲା, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ କାରଟି ବିଏମଆର (ବିଡା ମସ୍ତାନ ରାଓ) ଗୋଷ୍ଠୀର ଏବଂ ପୁଡୁଚେରୀରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ତା’ପରେ ମାଧୁରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର