ବିଜେପି ଘୋଷଣା କଲା ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ: ନିର୍ମଳାଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଓ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲଙ୍କୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ମିଳିଲା ଟିକେଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୧୬ଟି ଆସନ ପାଇଁ ଆଜି ବିଜେପି ଏହାର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି | ଆଜି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ବିଜେପି ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ବିଜେପି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ ଡକ୍ଟର ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ବାଜପାୟୀ, ଡ ରାଧା ମୋହନ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ କବିତା ପାଟିଦାର, କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ଏବଂ ଜିଗ୍ନେଶଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ଶିଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲ ଏବଂ ଡକ୍ଟର ଅନିଲ ସୁଖଦେବରାଓଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନରୁ ବିଜେପି ଘନଶ୍ୟାମ ତିୱାରୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଇଛି ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ନାଗର, ବାବୁରାମ ନିଶାଦ, ଦର୍ଶନା ସିଂ ଏବଂ ସଂଗୀତା ଯାଦବଙ୍କୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଟିକେଟ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ବିହାରରୁ ସତୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଦୁବେ ଏବଂ ଶମ୍ଭୁ ଶରଣ ପଟେଲଙ୍କୁ ବିଜେପି ଚୟନ କରିଥିବାବେଳେ ଡକ୍ଟର କଳ୍ପନା ନେଗିଙ୍କୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି। ହରିୟାଣାରୁ କୃଷ୍ଣ ଲାଲ ପାନୱାରଙ୍କୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ଦେଇଛି ବାଛିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନପତ୍ରର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ମେ ୩୧ । ଜୁନ ୧୦ରେ ୫୭ଟି ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ସୂଚନା ଥାଉ କି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୧୧ ଟି ଆସନରେ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଯେଉଁଥିରୁ ୬ଟି ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି | ସାତୋଟି ଆସନରେ ବିଜେପିର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ଥିବାବେଳେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଏହାର ତିନିଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତାଇବା ପାଇଁ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରିଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର