/* */

ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ଭାବୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିଜେପି ଦ୍ୱାର ସବୁବେଳେ ଖୋଲା ଅଛି: ରାଜ୍ୟବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂହ ରାଠୋର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ଏବଂ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜନୈତିକ କଳହକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସାଂସଦ ରାଜ୍ୟବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂହ ରାଠୋର କଂଗ୍ରେସର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତୃତ୍ୱଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସର ଦୁର୍ବଳ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତୃତ୍ୱ ଥାଏ, ସେତେବେଳେ ରାଜ୍ୟର ନେତାମାନେ ଯାହା ଚାହାଁନ୍ତି ତାହା କରନ୍ତି। ନେତୃତ୍ୱର ଦୁର୍ବଳତା ପରେ, ଆପଣ ଯାହା ବି ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଉଛନ୍ତି, ତାହା ଆଞ୍ଚଳିକ ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ।

ରାଜ୍ୟବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂହ ରାଠୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ଧରି ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସରେ ପଦ, ଶକ୍ତି ଏବଂ ଅର୍ଥକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ଦଳର ନେତାମାନେ ବେଳେବେଳେ ହୋଟେଲରେ ମାସ ମାସ ରହିଥାନ୍ତି ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଫୋନ୍ ଟ୍ୟାପ୍ ପାଇଁ ସରକାରୀ କଳକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ଶାସିତ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ଉଦାହରଣ ଦେଇ ରାଜ୍ୟବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂହ ରାଠୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଭୟ ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବର ଅବସ୍ଥା ସମାନ ରହିଛି। ସେହିପରି ବିଜେପିରେ ଅନ୍ୟ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଭାରତକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ‘ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଷ୍ଟ'(ଦେଶ ପ୍ରଥମ) ଆଦର୍ଶକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆମ ଦଳର ଦ୍ୱାର ଖୋଲା ଅଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର