ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ମହିଳା ବିରୋଧୀ ବୟାନ ଉପରେ କଣ କହିଲେ ସଂଜୟ ରାଉତ ?

ମୁମ୍ବାଇ: ମହିଳାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଥିବାବେଳେ ଏ ସଂପର୍କରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଶିବସେନା (ଉଦ୍ଧବ ଗୋଷ୍ଠୀ) ନେତା ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବୟାନ ପାଇଁ ଦେଶ ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ମାମଲା ସେଠାରେ ଶେଷ ହେବା ଉଚିତ୍ । ଉଭୟ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଜେଡିୟୁ ଏବଂ ଶିବସେନା-ୟୁବିଟି ‘ଇଣ୍ଡିଆ’ ମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ ବିଜେପି ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି କ’ଣ କମ୍ କହିଛି? ପ୍ରତିଦିନ ସେ ଦେଶକୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଭଳି ବୟାନ ଆସିଛି। ଯଦି କୌଣସି ନେତା ଓ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ମାମଲା ଏଠାରେ ଶେଷ ହେବା ଦରକାର।

ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ସଂରକ୍ଷଣ କୋଟା ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବା ଉଚିତ କି? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନରେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାର ଓ ତାମିଲନାଡୁରେ ସଂରକ୍ଷଣ କୋଟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯଦି ଏହି ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଏହା କରିପାରିବେ, ତେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମଧ୍ୟ ଏହା କରିପାରିବ। ସେପଟେ ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ଡକାଇଛନ୍ତି । ଏହା ଉପରେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି, ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କଲେ କିଛି ଲାଭ ହେବ ନାହିଁ। କୌଣସି ଶୁଣାଣି ହେବ ନାହିଁ। ଆମେ ସେହି ପରିସ୍ଥିତି ଦେଇ ଗତି କରିଛୁ। ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ବିଜେପିର ଲୋକ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର