ସର୍ବ ଧର୍ମ ପୂଜାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଫ୍ଲାଏପାଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ; ଏଭଳି ରହିଛି ଲଢୁଆ ବିମାନ ରାଫେଲକୁ ବାୟୁସେନାରେ ସାମିଲ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଅମ୍ବାଲା: ଏବେ ଶତ୍ରୁକୁ ମିଳିବ କଡ଼ା ଜବାବ। ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଶକ୍ତିକୁ ଆହୁରି ବଢ଼ାଇବା ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ରାଫେଲ। ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ଅଣାଯାଇଥିବା ୫ଟି ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ରାଫେଲକୁ ଆଜି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ବାୟୁସେନାକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବ। ଅମ୍ବାଲା ଏୟାରବେସରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଭବ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ ହେବ | ଏହି ଉତ୍ସବରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂଙ୍କ ସହ ଫ୍ରାନ୍ସର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଫ୍ଲୋରେନ୍ସ୍‌ ପାର୍ଲି ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେବେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଫ୍ଲୋରେନ୍ସ୍‌ ପାର୍ଲି ଦିଲ୍ଲୀର ପାଲମ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି। ଆଉ ମାତ୍ର କିଛି ସମୟ ପରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ।

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସକାଳ ୧୦ଟା ୧୫ମିନିଟରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ, ସିଡିଏସ ବିପିନ୍ ରାୱତ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ମୁଖ୍ୟ ଆର.କେ.ଏସ୍ ଭଦୋରିଆ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ପରେ ୧୦ଟା ୨୦ମିନିଟରେ ପୂଜା ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ | ୧୦ଟା ୩୦ମିନିଟରେ ଫ୍ଲାଏପାଷ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଏହା ପରେ ବକ୍ତା ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିବେ ଏବଂ ରାଫେଲ୍ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ବାୟୁସେନାର ସାମିଲ ହେବ |

aajtak

ଏହା ସହ ସାରଙ୍ଗ ଏରୋବାଟିକ୍ ଟିମ୍ ଅମ୍ବାଲା ଏୟାରବେସରେ ଆୟୋଜିତ ଭବ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଗୌରବ ବଢ଼ାଇବେ | ଏହି ଦଳ ରାଫେଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଅନନ୍ୟ କୌଶଳ ସହିତ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇବ | ସୁଖୋଇ ଏବଂ ଜାଗୁଆର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଫ୍ଲାଏପାଷ୍ଟ କରିବାର ଯୋଜନା ରହିଛି | ଶେଷରେ, ପାରମ୍ପାରିକ ଶୈଳୀରେ ପୁନର୍ବାର ରାଫେଲ ବିମାନକୁ ଏକ ପାଣି ତୋପ ସଲାମି ଦିଆଯିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର
AdBlock Detected

Looks like you are using an ad-blocking browser extension. We request you to whitelist our website on the ad-blocking extension and refresh your browser to view the content.