ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା କମାଇଲେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ

ମୁମ୍ବାଇ: ବିଜେପି ନେତା ତଥା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା କମାଇଲେ ଉଦ୍ଧବ ସରକାର | ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ମହାବିକାଶ ଅଘାଡି ସରକାର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ହ୍ରାସ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଫଡନାଭିସଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାଣ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ରାଜ ଠାକରେଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ସରକାରର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ବିଜେପି ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଯାୟୀ, ଫଡନାଭିସଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଜେଡ + ରୁ ୱାଇ + କୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି। ଫଡନାଭିସଙ୍କର କାର କେଡ଼ରୁ ଏକ ବୁଲେଟ୍ ପ୍ରୁଫ୍ ଗାଡି ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଫଡନାଭିସଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅମୃତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ୱାଇ + ରୁ ଏକ୍ସ କୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି | କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ତଥା ଏମ୍.ଏନ୍.ଏସ୍ ସୁପ୍ରିମୋ ରାଜ ଠାକରେଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏଣିକି ଜେଡ ପରିବର୍ତ୍ତେ ୱାଇ + ସୁରକ୍ଷା ମିଳିବ |

ଫଡନାଭିସ୍ ଏବଂ ରାଜ ଠାକରେଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ପାଟିଲ, ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବିଜେପି ସାଂସଦ ନାରାୟଣ ରାଣେଙ୍କ ୱାଇ + ସୁରକ୍ଷାକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି | ଏହି ଘଟନକୁ ନେଇ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ତଥା ମୁଖପାତ୍ର ରାମ କଦମ, ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ରାଜନୀତିରେ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର