ସୁରଟ ରେଳଷ୍ଟେସନରେ ଦଳାଚକଟା, ୧ ମୃତ

ସୁରଟ : ଗୁଜୁରାଟରେ ସୁରଟ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଦଳଚକଟା ହୋଇ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିବା ସହ ଆଉ କେତେଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବିହାରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ବ ଛଟ୍ ପର୍ବ ପାଇଁ ବିହାର ଯିବାକୁ ଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନରେ ବସିବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାବେଳେ ଏହି ଦଳାଚକଟା ହୋଇଥିଲା । ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ବୟସ ୪୦ ବର୍ଷ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ତାଙ୍କ ନାମ ବୀରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଓ ସେ ବିହାରର ଛପରା ଜିଲ୍ଲାର ଅଧିବାସୀ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଆଉ ଜଣେ ଆହତ ବ୍ୟକ୍ତିର ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।

ପଶ୍ଚିମ ରେଳବାଇର ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ସର୍ଜୋ କୁମାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସକାଳେ ସୁରତ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ତାପ୍ତି ଗଙ୍ଗା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନରେ ଚଢିବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଦୌଡ଼ି ଆସିଥିଲେ, ଯାହା ଫଳରେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ କିଛି ଲୋକ ଅଚେତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଦଳାଚକଟା ଯୋଗୁଁ କିଛି ଯାତ୍ରୀ ଭୟଭୀତ ହେବା ସହ ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇବା ଅଣନିଶ୍ବାସୀ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ବିନୟ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ କହିବା ନୁଯାୟୀ, ମୃତ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ଜଣେ ହୀରା କାରିଗର ଥିଲେ। ଶକ୍ତି ଗଙ୍ଗା ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଯୋଗେ ସେ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ସହ ବିହାରରେ ଯାଉଥିଲେ । ଟ୍ରେନ୍ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏଥିରେ ଚଢ଼ିବା ପାଇଁ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ଓ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର