ତୁମେ ମଲା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟମୁଖୀ ହୋଇ ଫୁଟିବ, ଏଭଳି କହି ଋଷ ସୈନିକଙ୍କୁ ମଞ୍ଜି ଦେଲେ ୟୁକ୍ରେନୀୟ ମହିଳା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଋଷ-ୟୁକ୍ରେନ ଯୁଦ୍ଧ ମଧ୍ୟରେ ୟୁକ୍ରେନରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ସାହସିକତାକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି | ମହିଳା ଜଣକ ଋଷର ସୈନିକଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ସୂର୍ଯ୍ୟମୁଖୀ ମଞ୍ଜି ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଏହାକୁ ପକେଟରେ ରଖ, ଯାହାଫଳରେ ତୁମେ ମରିଗଲେ, ଏଥିରୁ ଗଛ ହେବ | ଗୁରୁବାର ଦିନ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଋଷର ଆକ୍ରମଣ ବିରୋଧରେ ମହିଳା ଜଣକ ଏଭଳି ଅଭିନବ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଯୁଦ୍ଧର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଋଷ ୟୁକ୍ରେନର ଅନେକ ସହର ଉପରେ ବୋମା ପକାଇଛି।

ୟୁକ୍ରେନ କହିଛି ଯେ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୧୦ ଜଣ ସୈନିକଙ୍କ ସମେତ ୧୩୭ ଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଭିଡିଓରେ, ମହିଳା ଜଣକ ସୈନିକମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ,’ତୁମେମାନେ କିଏ ଓ ଏଠାରେ କଣ କରୁଛ? ସେତେବେଳେ ସୈନିକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୟାକରି ଏଠାରୁ ଚାଲିଯାଆନ୍ତୁ | ଏହା ଉପରେ ମହିଳା କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତୁମେମାନେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ, ଏହି ସବୁ ବନ୍ଧୁକ ସହିତ ଆମ ଭୂମିରେ କଣ କରୁଛ? ଏହି ମଞ୍ଜିଗୁଡ଼ିକୁ ତୁମ ସାଙ୍ଗରେ ରଖ ଏବଂ ପକେଟରେ ରଖ, ଅନ୍ତତଃ ପକ୍ଷେ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ମରିବ, ସୂର୍ଯ୍ୟମୁଖୀ ଫୁଲ ହୋଇ ଫୁଟିବ |

ଏହା ପରେ ସୈନିକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏବେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଆଉ କିଛି ଲାଭ ନାହିଁ | ଏହା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତୁମେମାନେ ମୋ ଦେଶକୁ ଆସିଛ। ତୁମେ ସବୁ ଆକ୍ରମଣକାରୀ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର