କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଦୁଇଥର ନୀତୀଶଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଅଛି କି?

ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି କରିବାକୁ ଚାଁହୁଥିଲା ଜେଡିୟୁ: ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ

ପାଟନା: ବିଜେପି ସହ ମେଣ୍ଟ ଭଙ୍ଗ କରି ଆଜି ନୀତୀଶ କୁମାର ଆରଜେଡି ସହ ମିଶି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି | ଆଉ ଏହାକୁ ନେଇ ବିହାରର ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ ନୀତୀଶଙ୍କୁ କଡା ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ବିହାରରେ ବିଜେପିର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜେଡିୟୁ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଉପ-ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାବେଳେ ଆମର ନିଜର ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ଥିଲା । ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆରଜେଡି ନେତା ଜାମିନରେ ଅଛନ୍ତି। ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ଜେଡିୟୁର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଭିଯୋଗର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ଏହାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡି ନଥିଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଦୁଇଥର ପାଟନା ଆସି ନୀତୀଶ ଜୀଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ କି କିଛି ଅସୁବିଧା ଅଛି କି? ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଆମ ଦଳର ଜଣେ ବଡ ନେତା ଦିଲ୍ଲୀରୁ ନୀତୀଶଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ପଚାରିଥିଲେ ସବୁ କିଛି ଠିକ ଅଛି ତ ?,ଆଉ ନୀତୀଶ କହିଥିଲେ ଯେ ହଁ, ସବୁକିଛି ଠିକ ଅଛି |

ପରେ ନେତା ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଲଲନ ସିଂଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିକୁ ଟିଭିରେ ଦେଖିଛନ୍ତି କି, ନୀତୀଶ ତାଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପାର୍ଟିରେ ଯେଭଳି ଗିରିରାଜ ଅଛନ୍ତି, ଆମ ଦଳରେ ସେମିତି ଲଲନ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି’। ଆରସିପି ସିଂହଙ୍କ ବାହାନା ଆଣି ବିହାରରେ ଜେଡିୟୁକୁ ଦୁର୍ବଳ କରାଯିବାର ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜେଡିୟୁକୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା, ଏହା ଏକ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ। ଆମେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଦଳ ଭାଙ୍ଗି ନାହୁଁ। ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ ଆରସିପି ସିଂହଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା ବୋଲି ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର କରାଯାଇଛି।

ଅମିତ ଶାହା ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ, ତା’ପରେ ନୀତୀଶ ଆରସିପି ସିଂହଙ୍କ ନାମ ଦେଇଥିଲେ। ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ତେଜସ୍ୱୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି, ସେ ଜାମିନରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଜେଲ ମଧ୍ୟ ଯାଇପାରନ୍ତି। ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆରଜେଡିର ୮୦ ଜଣ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି, ତୁମର (ନୀତୀଶ) ୪୫-୪୬ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି | ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଲାଲୁ ଯାଦବ କିପରି କାମ କରନ୍ତି, ନୀତୀଶ କୁମାର କେବଳ ନାମକୁ ମାତ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ଏବଂ ପ୍ରକୃତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ହେବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର