ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍: ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ର ୪ ଦଳ ଚୁଡ଼ାନ୍ତ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କାହା ସହ ଖେଳିବ ସେମିଫାଇନାଲ୍ ଜାଣନ୍ତୁ…

କିଙ୍ଗଷ୍ଟନ୍: ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ର ସେମିଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚାରିଟି ଦଳ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଭାରତ ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଚତୁର୍ଥ ଦଳ ହୋଇ ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରୁପ୍ -୧ ରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ମୁକାବିଲା ହୋଇଥିଲା। ଗୋଟିଏ ସ୍ଲଟ୍ ପାଇଁ ତିନି ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭଳି ବିଶ୍ବ ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏବେ ସେମିଫାଇନାଲର ଚିତ୍ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଟି ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ।

ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଜୁନ୍ ୨୭ରେ ତ୍ରିନିଦାଦର ବ୍ରାୟନ୍ ଲାରା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ, ଯାହା ଭାରତୀୟ ସମୟ ସକାଳ ୬ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସେହି ଦିନ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ରେ ରାତି ୮ ଟାରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଗୁଇନାର ପ୍ରୋଭିଡେନ୍ସର  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

୨୦୨୨ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପରେ ଆଡିଲେଡ ଓଭାଲରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତକୁ ୧୦ ୱିକେଟରେ ପରାଜିତ କରି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲା।

କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ପୃଷ୍ଠା ଲେଖି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର ଡକ୍ୱର୍ଥ-ଲୁଇସ୍ ସିଷ୍ଟମ ବ୍ୟବହାର କରି ବାଂଲାଦେଶକୁ ୮ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର