ପାଟନା ସମେତ ୪୦ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ବୋମାରେ ଉଡ଼ାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଧମକ

ପାଟନା: ପୁଣି ଥରେ ଦେଶକୁ ଏକ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ମେଲ୍ ଆସିଛି। ଏଥର ପାଟନା ବିମାନବନ୍ଦର ସମେତ ୪୦ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ବୋମାରେ ଉଡ଼ାଇ ଦେବାକୁ ଧମକ ମିଳିଛି। ଏହି ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି। ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ସତର୍କ ହୋଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ମଙ୍ଗଳବାର ଇମେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ବିମାନବନ୍ଦରଗୁଡିକୁ ବୋମାରେ ଉଡ଼ାଇ ଦେବାର ଧମକ ଆସିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏହା ଉପରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଇମେଲରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଦେଶର ୪୦ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯିବା କଥା କୁହାଯାଇଥିଲା। ତଥାପି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କିଛି ମିଳିନାହିଁ।

ଗୁଜୁରାଟର ବଡୋଦରା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ବୋମା ଧମକ ଇମେଲ ମିଳିବା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା। ରାଜସ୍ଥାନର ଜୟପୁର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ମଧ୍ୟ ବୋମା ଧମକ ଇମେଲ ମିଳିଥିଲା। ଏଜେନ୍ସିଗୁଡ଼ିକ ବିମାନବନ୍ଦରର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି।

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପାଟନା ବିମାନ ବନ୍ଦରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କହିଛନ୍ତି ପାଟନା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏକ ବୋମା ବିପଦ ଥିବା ଏକ ଇମେଲ ଆସିଛି। ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ବସ୍ତୁ ଖୋଜାଯାଉଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିମାନ ବନ୍ଦର ପରିସରରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି।

ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ବିପଦରେ କୌଣସି ସତ୍ୟତା ଅଛି ନା କେହି ହଇରାଣ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହା କରିଛନ୍ତି। ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଯାଞ୍ଚ ଯୋଗୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆରର ସ୍କୁଲ ଏବଂ କଲେଜ ଉପରେ ବୋମା ମାଡ଼ ହେବାର ଧମକ ଦିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ କିଛି ମିଳି ନ ଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର