ଆଜିକାଲି ତ ଲୋକ ସେହି ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ କାଟିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି: ବସୁନ୍ଧରା

ଜୟପୁର: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳର କିଛି ଦିନ ପରେ ରାଜସ୍ଥାନର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେ ଇସାରା ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଉଦୟପୁରରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆଜି ଲୋକମାନେ ପ୍ରଥମେ ସେହି ଆଙ୍ଗୁଠି କାଟିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଚାଲିବା ଶିଖିଥିଲେ | ଉଦୟପୁରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେହି ବିଶ୍ୱସ୍ତତାର ସମୟ ଅଲଗା ଥିଲା। ଆଜି ଲୋକମାନେ ପ୍ରଥମେ ଆଙ୍ଗୁଠି କାଟିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି, ଯେଉଁ ଆଙ୍ଗୁଠି ଧରି ସେମାନେ ଚାଲିବା ଶିଖନ୍ତି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଇ ଦଳ ଭିତରର ସେହିମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏଡାଇ ଦେଇଥିଲେ |

ସେ ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆସାମ ରାଜ୍ୟପାଳ ଗୁଲାବଚନ୍ଦ କଟାରିଆ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ କିଛି ମାସ ପୂର୍ବେ ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କୁ ଅଲଗା କରିଦିଆଯାଇଥିଲା | ଏଥର ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯାଇନଥିଲା । ଏଥର ବିଜେପିର ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ୱ ଭଜନଲାଲ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିଥିଲେ । ଏଥି ସହ ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପିର ପ୍ରଦର୍ଶନ ରାଜ୍ୟରେ ଭଲ ନଥିଲା। ରାଜସ୍ଥାନର ମୋଟ ୨୫ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ବିଜେପି ୧୪ଟି ସିଟ୍ ଜିତିଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଏହାର ସହଯୋଗୀମାନେ ୧୧ଟି ସିଟ୍ ଜିତିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର