ଜଗନ ମୋହନଙ୍କ ଦଳ ଛାଡି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଭେମିରେଡ୍ଡି ପ୍ରଭାକର ରେଡ୍ଡୀ

ଅମରାବତୀ: ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଶାସକ ଯୁବଜନ ଶ୍ରମିକ ରାଇଥୁ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି (ୱାଇଏସ୍‌ଆର୍‌ ସିପି)କୁ ଏକ ଝଟକା ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଭେମିରେଡ୍ଡି ପ୍ରଭାକର ରେଡ୍ଡୀ ବୁଧବାର ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ସହ ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଭାକର ରେଡ୍ଡୀ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପଛରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର କିଛି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଭାକର ରେଡ୍ଡୀ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି (ଟିଡିପି)ରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ପ୍ରମୁଖ ଶିଳ୍ପପତି ରେଡ୍ଡୀ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୱାଇଏସ୍‌ ରାଜଶେଖର ରେଡ୍ଡୀ (ୱାଇଏସ୍‌ଆର୍‌)ଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସହଯୋଗୀ ଭାବେ ବିବେଚିତ ହେଉଥିଲେ।

ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ନେଲ୍ଲୋର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା।
ୱାଇଏସଆରସିପିର ତିନି ପ୍ରାର୍ଥୀ ୱାଇଭି ସୁବ୍ଦା ରେଡ୍ଡୀ, ଜି ବାବୁ ରାଓ ଏବଂ ଏମ ରଘୁନାଧା ରେଡ୍ଡୀ ବୁଧବାର ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରୁ ବିନା ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତାରେ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଟିଡିପିର କେ ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର, ବିଜେପିର ସିଏମ ରମେଶ ଓ ୱାଇଏସଆରସିପିର ଭି ପ୍ରଭାକର ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଖାଲି ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ୱାଇଏସଆର କଂଗ୍ରେସରୁ ନିକଟରେ ଅନେକ ନେତା ଏବଂ ସାଂସଦଙ୍କ ଦଳ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ଜାନୁଆରି ମାସରେ ଜଗନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଦଳରୁ ତିନି ଜଣ ସାଂସଦ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ।- ନରସରାଓପେଟ୍‌ ସାଂସଦ ଲାଭୁ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଦେବରାୟଲୁ, କୁର୍ଣ୍ଣୁଲ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ଏବଂ ମଛଲିପାଟନମ୍‌ ସାଂସଦ ବଲ୍ଲଭନେନି ବାଲାଶୌରୀ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ ପ୍ରମୁଖ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର