ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ସୁକ୍ଖୁ ସରକାର ପାଇଁ ଭଲ ଖବର, ଇସ୍ତଫା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟ ସିଂ

ଶିମଲା: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ପାଇଁ ଭଲ ଖବର । ରାଜ୍ୟର ମନ୍ତ୍ରୀ ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟ ସିଂହ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସଂଗଠନ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାହା କିଛି ଥିଲା, ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ମୁଁ ଇସ୍ତଫା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଛି। ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶିମଲାରେ ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟ ସିଂହ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇ କାନ୍ଦୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋ ବାପାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ୨ ଗଜ ଜମି ମିଳିନଥିଲା। ସେ ୬ ଥର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ହିମାଚଳରେ ସରକାର ଗଠିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି କୌଣସି ସମ୍ମାନ ଦେଖାଇନଥିଲେ। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପରେ ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ହିମାଚଳରେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ସତ୍ତ୍ୱେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା ଏବଂ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ତରବରିଆ ଭାବେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବୈଠକ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ସୁଖୁ ସରକାର ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଦାବି କରାଯାଉଥିଲା। ରାଜନୈତିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସର ଦୁଇ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଡିକେ ଶିବକୁମାର ଏବଂ ଭୂପିନ୍ଦର ହୁଡା ଶିମଲାରେ ପହଞ୍ଚି କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।

 

 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର