ଗେହଲଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ହଟିଲେ, ରାଜସ୍ଥାନ ହରାଇବ କଂଗ୍ରେସ: କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ

ଜୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସରେ ରାଜନୈତିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ରବିବାର ଦିନ ବାଚସ୍ପତି ସିପି ଯୋଶୀଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ବିଧାୟକମାନେ ବୈଠକ କରିଥିଲେ। ଏବେ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବିଧାୟକମାନେ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ଦିନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧରିୱାଲଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୈଠକ କରିଥିଲେ। ଏହି ସଭାର ଏକ ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଧରିୱାଲ ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କୁ ହଟାଇଲେ କଂଗ୍ରେସ ରାଜସ୍ଥାନ ହରାଇବ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡରେ ଥିବା କେହି କହିପାରିବେ କି ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁ ଦୁଇଟି ପଦବୀରେ ଅଛନ୍ତି? ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଛାଡିବାକୁ କାହିଁକି କୁହାଯାଉଛି? ଯେତେବେଳେ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପଦବୀ ପାଇବେ ସେତେବେଳେ ଆମେ ଏ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିପାରିବା। ଏଭଳି ସମାନ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ହେତୁ ଆମେ ପଞ୍ଜାବ ହରାଇଲୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ରାଜସ୍ଥାନ ହରାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ। ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କୁ ହଟାଇଲେ ଆମେ ରାଜସ୍ଥାନ ହରାଇବୁ।

ରବିବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍ କ୍ୟାମ୍ପର 80ରୁ ଅଧିକ ବିଧାୟକ ସେମାନଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାକୁ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଯାଇଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବା ପାଇଁ ଦଳର ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପକୁ ନେଇ ବିଧାୟକମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର