ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଭୁ ରାମ ପାଦ ଥାପିଛନ୍ତି, ସେଠାରେ ବିଜେପି ହାରିଛି: କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ତଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ବିଜୟ ୱାଡେଟିୱାର ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଭୁ ରାମ ଯେଉଁଠାରେ ବି ପାଦ ରଖିଛନ୍ତି, ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ସେଠାରେ ହାରିଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ସ୍ବୟଂ ସେବକ ସଂଗଠନର (ଆରଏସଏସ) ସଦସ୍ୟ ଇନ୍ଦ୍ରେଶ କୁମାର ବିଜେପିକୁ ଅହଂକାରୀ ବୋଲି କହିବା ପରେ ସେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ଇନ୍ଦ୍ରେଶ କୁମାର କହିଥିଲେ ଯେ ବିଜେପି ଅହଂକାର କରିବା ଯୋଗୁ ୨୪୦ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ସୀମିତ ରହିଯାଇଥିଲା। ସେହିପରି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆପ୍ ସଂଯୋଜକ ଅରବିନ୍ଦ କେଜି୍ରୱାଲ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କୁ ବି‌ରୋଧ କରିଥିଲେ। ଭଗବାନ ଶ୍ରୀରାମ ଉଭୟଙ୍କ ପ୍ରତି ନ୍ୟାୟ କରିଥିବା ସେ କହିଥିଲେ।

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ୱାଡେଟିୱାର କହିଛନ୍ତି, ଇନ୍ଦ୍ରେଶ କୁମାର ଯାହା କହିଛନ୍ତି ତାହା ତାଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଆସିଛି। ବୋଧହୁଏ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପଡିଛି, ସେଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଛନ୍ତି। ଦେଶର ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି କିଏ ଅହଂକାରୀ ଏବଂ କିଏ କହିଥିଲେ ଆମେ ୪୦୦ ପାର୍ କରିବୁ।

ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କୁ ଆଣଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଥିଲେ।କିନ୍ତୁ ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କୁ କ’ଣ କେହି ଆଣି ପାରିବେ କି ? ସେମାନେ ଅହଂକାର ଯୋଗୁ ନିଜକୁ ଭଗବାନ ଭାବିଲେ ତଥା ନିଜକୁ ଭଗବାନଙ୍କଠାରୁ ବଡ ବୋଲି ଚିନ୍ତା କଲେ।

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଈଶ୍ବର ଅନୁଭବ କଲେ ଯଦି ତାଙ୍କୁ ଏକ ଶିକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ, ତେବେ ଏହା କେବଳ ଅଯୋଧ୍ୟାଠାରୁ ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯାଉ ଏବଂ ବିଜେପି ଅଯୋଧ୍ୟା ତଥା ରାମେଶ୍ୱରମ୍ ଭଳି ସ୍ଥାନରେ ହାରିଗଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଭୁ ରାମ ପାଦ ଥାପିଲେ, ବିଜେପି ସେଠାରେ ହାରିଗଲା। ଯାହା ସେମାନଙ୍କର ନୀତି ଏବଂ ଠକାମୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କର ଏକ ରାୟ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆରଏସଏସ ସଦସ୍ୟ ଇନ୍ଦ୍ରେଶ କୁମାର ଏକ ରାଜନୈତିକ ଝଡ଼ ସୃଷ୍ଟି କରି କହିଥିଲେ, ନିଜର ଅହଂକାର ଯୋଗୁଁ ବିଜେପି ନିକଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​୨୪୦ଟି ଆସନକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି।

ଇନ୍ଦ୍ରେଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମୟରେ ଦେଶର ପରିବେଶ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେଉଁମାନେ ରାମଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ସେମାନେ କ୍ଷମତାରେ ନାହାନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ରାମଙ୍କ ପ୍ରତି ଭକ୍ତିର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ସେମାନେ ଆଜି କ୍ଷମତାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାର କ୍ଷମତାରେ ଅଛନ୍ତି ତୃତୀୟ ଥର ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦେଶ ଅଗ୍ରଗତି କରିବ। ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର