ପଞ୍ଜାବରେ ରାଘବ ହେବେ କି ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ପଞ୍ଜାବ ସରକାରଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଏକ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାରିତ ହେଉଥିଲା ଯେ, ଜୁନ୍ ୪ ତାରିଖ ପରେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିଯିବ ଏବଂ ଭଗବନ୍ତ ମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯିବ ଏବଂ ରାଘବ ଚଢାଙ୍କୁ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯିବ। ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏଭଳି ଆଲୋଚନାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଖଣ୍ଡନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା କେବଳ ବିଜେପି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଚାରିତ ଗୁଜବ। ପଞ୍ଜାମର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଭଗବନ୍ତ ମାନଙ୍କୁ ହଟାଇ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ରାଘବ ଚଢାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯୋଜନାର ସତ୍ୟତା ନାହିଁ ।

କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ “କେବଳ ଅମିତ ଶାହା ଏହା କହିଛନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଲୁଧିଆନାରେ ଅମିତ ଶାହା କହିଥିଲେ ଯେ ଜୁନ୍ ୪ ପରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ପଞ୍ଜାବ ସରକାରକୁ ହଟାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ଭଗବନ୍ତ ମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଛଡ଼ାଇନିଆଯିବ | ୭୫ ବର୍ଷ ଇତିହାସରେ କୌଣସି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଏପରି ଧମକ ଦେଇନଥିଲେ | ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି, “ପଞ୍ଜାବ ସରକାରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯିବା କଥା ହେଉଛି ବିଜେପି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଚାରିତ ଗୁଜବ। ଭଗବନ୍ତ ମାନ ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ରାଘବ ଚଢାଙ୍କର ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୂମିକା ନାହିଁ। ବିଜେପି ମିଛ କାହାଣୀ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ସେମାନେ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚ a ହାନ, ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେ, ମନୋହର ଲାଲ ଖଟ୍ଟରଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ରହିଛନ୍ତି ଯିଏ ସେମାନଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରୁଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର