ନିର୍ବାଚନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୋଟର୍‌ଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଲେ ବିଧାୟକ: ଖାଇଲେ ଓଲଟା ମାଡ଼

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ଜଣେ ମତଦାତାଙ୍କୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଭାରୀ ପଡ଼ିଛି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୱାଇ ଏସ୍‌ ଜଗନ ରେଡ୍ଡିଙ୍କ ଦଳର ଜଣେ ବିଧାୟକ ଆଜି ସକାଳେ ଗୁଣ୍ଟୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଉପରକୁ ହାତ ଉଠାଇ ପାଲଟି ଜବାବ ପାଇଛନ୍ତି। ବିଧାୟକ ଜଣକ ଧାଡ଼ି ଭାଙ୍ଗି ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଧାଡ଼ିରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ମତଦାତା ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବାକୁ ରାଗିକରି ସେ ତାଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିଲେ। ମତଦାତା ଜଣକ ମଧ୍ୟରେ ଚୁପ୍‌ ନରହି, ରାଗରେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଓଲଟା ମାରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ଟେନାଲିର ୱାଇଏସ୍‌ଆର୍‌ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ବିଧାୟକ ଏ ସିଭକୁମାର ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଜଣେ ମତଦାତାଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ମତଦାତା ଜଣକ ତୁରନ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଚାପୁଡ଼ା ଫେରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଧାୟକଙ୍କ ସହାୟକମାନେ ତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇ ଭୋଟରଙ୍କ ଉପରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ବିଧାୟକଙ୍କ ସହାୟକମାନେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ମାରିବାରେ ଲାଗିଥିବାରୁ ଅନ୍ୟ ଭୋଟରମାନେ ଏହି ଆକ୍ରମଣକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ୧୦ ସେକେଣ୍ଡର ଭିଡିଓରେ କୌଣସି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଭୋଟରଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନାହିଁ। ଭୋଟରଙ୍କ ଉପରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଛି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ୨୫ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ଏବଂ ୧୭୫ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଆଜି ଭୋଟ୍ ଦେଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର