ଗାଡ଼ିରେ ଯିବାବେଳେ ବାନ୍ତି ହେଉଥିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏସବୁ ଉପାୟ, ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ ବାନ୍ତି

ବସ୍, କାର୍ ଇତ୍ୟାଦିରେ ଯାତ୍ରା କରିବା ସମୟରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କର ବାନ୍ତି ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ | ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରା କରିବା ଦ୍ୱାରା କିମ୍ବା ବଙ୍କା ରାସ୍ତାରେ ମଧ୍ୟ ବାନ୍ତି ଲାଗିଥାଏ | ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନେ କୁଆଡେ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାକୁ ସଙ୍କୋଚ କରନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଆପଣାଇ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ୫ଟି ଘରୋଇ ଉପଚାର କହିବୁ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସମୟରେ ବାନ୍ତି ଲାଗିଲେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ବାନ୍ତି ରୋକିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ |

ବାନ୍ତିକୁ ରୋକିବାରେ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇପାରେ | ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ବାନ୍ତି ଲାଗିବ, ତୁରନ୍ତ ୪ରୁ ୫ଟି ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଚୋବାଇଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ସହିତ, ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏକ ଛୋଟ ବୋତଲରେ ତୁଳସୀ ରସ ବାହାର କରନ୍ତୁ | ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ବାନ୍ତି ଲାଗିବ, ଅଳ୍ପ ମହୁ ସହିତ ଏହାକୁ ପିଇଦିଅନ୍ତୁ | ସେହିପରି ଯଦି ଆପଣ ବାନ୍ତି କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ବାନ୍ତି ଲାଗୁଛି, ତେବେ ୨ରୁ ୩ଟି ଗୋଲମରିଚ ଚୋବାନ୍ତୁ | ଆପଣ ଏଥିରୁ ଲାଭ ପାଇବେ |

ଯଦି ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରାରେ କୁଆଡେ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ପାଖରେ କିଛି ଲବଙ୍ଗ ରଖନ୍ତୁ | ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ବାନ୍ତି ଲାଗେ, ପାଟିରେ ଦୁଇଟି ଲବଙ୍ଗ ପକାଇ ଏହାକୁ ଚୋବାନ୍ତୁ | ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବାନ୍ତି ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ | ସେହିପରି ଅଦାରେ ମଧ୍ୟ ଆଣ୍ଟି-ଏମେଟିକ୍ ଗୁଣ ଅଛି ଯାହା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ସହିତ ବାନ୍ତି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାରେ ସହଜରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଏଥିପାଇଁ ଏକ ବୋତଲରେ ସମାନ ପରିମାଣର ଲେମ୍ବୁ ରସ ଏବଂ ଅଦା ରସ ରଖନ୍ତୁ | ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଲଗାତାର ବାନ୍ତି କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଏହାକୁ ସେବନ କରନ୍ତୁ, ତୁରନ୍ତ ଆପଣଙ୍କ ବାନ୍ତି ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.