ସିପେଟ୍ ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇଦିନିଆ ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ କର୍ମଶାଳା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସିପେଟ୍ ପେଟ୍ରୋକେମିକାଲ୍ସରେ ଉନ୍ନତ ଗବେଷଣା ବିଦ୍ୟାଳୟ (ଏସଏଆରପି)-ଏଲଏଆରପିଏମ୍‌, ଭୁବନେଶ୍ୱର ରସାୟାନ ବିଭାଗ ଏବଂ ପେଟ୍ରୋକେମିକାଲ୍ସ ରସାୟନିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଦୁଇଦିନିଆ ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କର୍ମଶାଳାର ମୁଖ୍ୟ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଥିଲା ‘ସବୁଜ ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ପାଇଁ ବୃତ୍ତାକର ଅର୍ଥନୀତିର ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ’।

ଏହି କର୍ମଶାଳାରେ ମୁଖ୍ୟ ଆରଓଡି ପଲିମର ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ଉପ ସଭାପତି ବୀରେନ୍ଦ୍ର ଗୁପ୍ତା, ସିଇଇର ବରିଷ୍ଠ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଭଯୋଥ୍ ସୋଢି, ପରିବେଶ ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପୂର୍ବତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ରଘୁପତି, ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ପଲ୍ୟୁସନ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡର ଇ-ବୈଜ୍ଞାନିକ ଦିବ୍ୟା ସିହ୍ନା, ଆଇଟିସି ଲିମିଟେଡର ବରିଷ୍ଠ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମନତେଶ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡର ଫାଉଣ୍ଡର ଏବଂ ସିଇଓ ମାନିକ୍ ଥାପର, ନାଟୁର ଟେକ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡର ପ୍ରବନ୍ଧକ ସୁନ୍ଦର ବାଳକ୍ରିଷ୍ଣା, ରସାୟାନିକ ଏବଂ ପେଟ୍ରୋକେମିକାଲ ବିଭାଗର କନଭେନର ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ଚଟ୍ଟୋପାଧ୍ୟାୟ, ସିଇସିଆର୍‌ଆଇର ବରିଷ୍ଠ ବୈଜ୍ଞାନିକ ସୁନ୍ଦର ମାୟାଭନ ଏବଂ ଆପକେମି ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡର ସିଇଇଓ ସୁହାସ ଦିକ୍ଷୀତ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର