ବିଏମ୍‌ସିର ଘୋଷଣା: କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଦେୟ ଯୁକ୍ତ ଆଇସୋଲେସନ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିମଗ (ବିଏମସି) ତିନୋଟି ହୋଟେଲ ଏବଂ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ପେଡ୍ ଆଇସୋଲେସନ୍ ସୁବିଧା ଥିବା ଘୋଷଣା କରିଛି ​​| ଓୟୋ ହୋଟେଲ ଏବଂ ରୁମ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପରେ ବିଏମସି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସମ୍ ହସ୍ପିଟାଲ ନିକଟରେ ମା ସମ୍ ପାଲେସ୍,  ଚନ୍ଦକା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟରେ ଥିବା ମା ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ୍‌ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ ସେଣ୍ଟରରେ ଥିବା ମା କ୍ଲାସିକ୍ ଇନରେ ପେଡ୍ ଆଇସୋଲେସନ୍ ସୁବିଧା ଥିବା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

 

ମା ସମ୍ ପ୍ୟାଲେସରେ ସମୁଦାୟ ୧୪ଟି ରୁମ୍, ମା ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ୧୫ଟି ରୁମ୍ ଏବଂ ମା କ୍ଲାସିକ୍ ଇନରେ ଆଠଟି କୋଠରୀ ପେଡ୍ ଆଇସୋଲେସନ୍ ଲାଗି ସଂରକ୍ଷିତ କରାଯାଇଛି | ଜଣେ ଲକ୍ଷଣବିହୀନ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରୋଗୀ ମା ସମ୍ ପ୍ୟାଲେସ୍ ଏବଂ ମା ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ପୃଥକ ସୁବିଧା ପାଇବା ପାଇଁ ୧୨୯୯ଟଙ୍କା (ସମସ୍ତ ଟିକସକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି) ଦେବେ | ଏମଏ କ୍ଲାସିକ୍ ଇନରେ ଏସି ସୁବିଧା ଥିବାରୁ  ୧୮୯୯ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ | ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେସନ୍ ପାଇଁ ରୁମ ଭଡା ଭଡାର ୫୦% ହୋଟେଲକୁ ଅଗ୍ରୀମ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ |

ବିଏମସି ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମ ଅନୁଯାୟୀ, ଲକ୍ଷଣବିହୀନ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରୋଗୀ କେବଳ ଏହି ଦେୟଯୁକ୍ତ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ସୁବିଧା ପାଇପାରିବେ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.