ବିବାହର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ପୁଲିସ ଏସ୍ଆଇ ରାକେଶ ସାମଲ ନିଲମ୍ବିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କମିସନରେଟ ପୁଲିସର ଜଣେ ଏସ୍ଆଇ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ନିଲମ୍ବିତ ଏସ୍ଆଇଙ୍କ ନାମ ରାକେଶ ସାମଲ ଓ ସେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ଥାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ପରେ ଏସ୍ଆଇ ରାକେଶ ସାମଲଙ୍କୁ ପୁଲିସ କମିସନର ସୁଧାଂଶୁ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି ।

ଥାନାରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ, ସେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଜରିଆରେ ରାକେଶଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ । ପରେ ରାକେଶ ଓ ତାଙ୍କର (ଯୁବତୀ) ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ଗଢ଼ି ଉଠିଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହା ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା । ସବୁକିଛି ଠିକଠାକ୍ ଚାଲିଥିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପରିବାର ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇ ସାରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଯୁବତୀ ଜଣକ ଏବାବଦରେ ରାକେଶଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଜବାବରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ରାକେଶ ଗର୍ଭପାତ କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ।

ଯୁବତୀ ଜଣକ ରାକେଶଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରାକେଶ ଏହାକୁ ଭୃକ୍ଷେପ କରି ନ ଥିଲେ । ଏହାପରେ ଯୁବତୀ ଅଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।  ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଆପୋଷ ସମାଧାନ ପାଇଁ କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ରାକେଶ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ସମ୍ମତି ଜଣାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏସ୍ଆଇ ଏବେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇ ଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ଉପାୟ ନ ପାଇ ପୀଡ଼ିତା ଅତିରିକ୍ତ ପୁଲିସ କମିସନର ଅନୁପ ସାହୁଙ୍କୁ ଭେଟି ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ଆଧାର କରି ମହିଳା ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.