ଏହି ଜନ୍ମ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଜନ୍ମ କି ନୁହେଁ ଏମିତି ଜାଣନ୍ତୁ!

0

ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ ନିଶ୍ଚୟ ଶରୀର କ୍ଷଣସ୍ଥାୟୀ କିନ୍ତୁ ଆତ୍ମା ଚୀରସ୍ଥାୟୀ। ଆତ୍ମାର ମୃତ୍ୟୁ ନାହିଁ। ଗୋଟାଏ ଶରୀର ତ୍ୟାଗ କରିବା ପରେ ଆତ୍ମା ଆଉ ଏକ ଶରୀର ଖୋଜେ। ଆଉ ଏକ ଶରୀରରେ ପଶି ନୂଆ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରେ। ତେବେ ଆମେ ଯେଉଁ ଜୀବନ ପାଇଛନ୍ତି ତାହା କ’ଣ ପ୍ରଥମ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବି କ’ଣ ଆମେ କିଛି ଜନ୍ମ ନେଇଥିଲେ। କେମିତି ଜାଣିବା ୟା ପୂବରୁ ଆମର କିଛି ଜନ୍ମ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ? ଆସନ୍ତୁ ସେ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା।

ଆପଣ ଗୋଟାଏ ସ୍ୱପ୍ନ ବାରମ୍ବାର ଦେଖୁଛନ୍ତି କି? ଯଦି ସେମିତି କିଛି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ ସେ ସେହି ସ୍ୱପ୍ନର ଆପଣଙ୍କ ପୂର୍ବଜନ୍ମ ସହ କିଛି ସଂଯୋଗ ରହିଛି। ଯାହା ଫଳରେ ସେଇ ସମାନ ଜିନିଷ ବାରମ୍ବାର ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଆସି ଆପଣଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳିତ କରୁଛି।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ଅସାଧାରଣ ଅନ୍ତଜ୍ଞର୍ାନ(ଇନ୍‌ଟିଉସନ୍‌) ରହିଛି ତେବେ ବି ଏହା ପୂର୍ବଜନ୍ମର ଫଳାଫଳ। ସହଜରେ କୌଣସି କଥାକୁ ଯଦି ଅନୁମାନ ଲଗାଇପାରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାହା ସତ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହେଉଛି ତାହାଲେ ଜାଣନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଅନ୍ତଜ୍ଞର୍ାନ ମଜବୁତ୍‌।

ଆପଣ ଯଦି ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ନିଜ ଅପେକ୍ଷା ଅନ୍ୟ ପ୍ରତି ବେଶୀ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇ ପଡୁଛନ୍ତି ତେବେ ତାହା ସାଧାରଣ ନୁହେଁ ଅସାଧାରଣ ପ୍ରବୃତି। ତାହାଲେ ବି ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଜନ୍ମ ନେଇସାରିଛନ୍ତି ବୋଲି ତାହା ସଂକେତ।

ଜଣେ ଜଣେ ପିଲାଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଆପଣ ଦେଖିଥିବେ ନିଶ୍ଚୟ। ପିଲାଟିଏ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଭିତରେ ବେଳେ ବେଳେ ଅସାଧାରଣ ପ୍ରତିଭା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ତାହା ଏଇୟା ସଂକେତ ଦେଉଛି ଯେ ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ସେ ଜଣେ ପ୍ରତିଭାବାନ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ।

ଇତିହାସ ପ୍ରତି ଅହେତୁକ ଦୁର୍ବଳତା ବି ଏହାର ଏକ ସଂକେତ। ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମା ଯଦି ପୂର୍ବରୁ ଜନ୍ମ ନେଇସାରିଥିବ ତେବେ ହିଁ ଇତିହାସ ପଢ଼ିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପାଗଳ ପ୍ରାୟ ଲାଗିବ।

ଆବଶ୍ୟକଠାରୁ ଅଧିକ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି କି? ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ ଯଦି କୌଣସି ଏକ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ପଶିଯାଇ ଥାଏ ତାହେଲ ଏ ଜନ୍ମରେ ସେ ଭୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ସ୍ୱଭାବିକ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଯଦି ଏକୁଟିଆ ରହିବାକୁ ଭଲ ଲାଗୁଛି ତେବେ ବି ନିଶ୍ଚିତ ରୁହନ୍ତୁ ଯେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଜନ୍ମ ନୁହେଁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.