ବିଶ୍ୱ ଇମୋଜି ଦିବସ: ଆଇଫୋନ୍‌ରେ ୫୯ଟି ନୂଆ ଇମୋଜି

ବିନା ଶବ୍ଦରେ ଭାବକୁ ବୁଝାଇ ହେଉଥିବା ଛବିକୁ ଆମେ ‘ଇମୋଜି’ ଭାବେ ଜାଣନ୍ତି। ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌, ମେସେଞ୍ଜର, ହ୍ଵାଟ୍‌ସଆପ ଆଦି ସୋସିଆଳ୍‌ ମିଡିଆ ସାଇଟ୍‌ରେ ଆମେ ଅନେକ ଇମୋଜି ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ଆଉ କିଛି ଇମୋଜି ଥାଆନ୍ତା କି ବୋଲି ବେଳେ ବେଳେ ଭାବନାଟି ମନକୁ ଆସେ। ଇମୋଜି ପ୍ରିୟ ଆଇଫୋନ୍‌ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର। ବିଶ୍ୱ ଇମୋଜି ଡେ ପାଳନ କରିବାକୁ ‘ଆପେଲ୍‌’କମ୍ପାନି ପକ୍ଷରୁ କିଛି ନୂଆ ଇମୋଜି ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି।

SowetanLIVE

ଶରୀରର ରଂଗ, ଲିଙ୍ଗ, ପୋଷାକ, ଆଦି ଅନେକ ନୂଆ ଜିନିଷକୁ ନେଇ ଏହି ଇମୋଜି ହୋଇଛି। ଏଗୁଡ଼ିକ ବ୍ୟତୀତ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ, ପଶିକ୍ଷଣପ୍ରାପ୍ତ କୁକୁର, ଖାଦ୍ୟ, ପୋଷାକ, ମାଙ୍କଡ଼, ରସୁଣ, ବଗ, ଜ୍ୟାକେଟ୍‌ ଆଦି ସ୍ଥାନ ପାଇଛି।

ନୂଆ କରି ବାହାରିଥିବା ଏହି ୫୯ ଇମୋଜି ଆଇଫୋନ୍‌, ଆଇପ୍ୟାଡ୍‌, ମ୍ୟାକ୍‌ସ ଏବଂ ଆପେଲ୍‌ ଓ୍ଵାଚ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଭାରତ ପରି ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମନ୍ଦିର ଓ ଶାଢ଼ି ପରି କିଛି ଇମୋଜି ବେଶ୍‌ ଆଗ୍ରହଜନକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.