ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ କରିଥିବା କୋଚ୍ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ, ନଜର ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ଉପରେ

ଇସଲାମାବାଦ୍: ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ବାକି ଅଛି । ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜୁନ୍ ୨ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ଦଳ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦଳ ସମେତ ଅନେକ ଦେଶର ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲ୍ ଏବଂ କିଛି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସିରିଜ୍ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୫ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଛି। ଏହା ପରେ ବାବର ଆଜମଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିନାୟକ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହିତ ୪ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ।

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ବୁଧବାର ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଗ୍ୟାରି କିର୍ଷ୍ଟେନ୍ ମେ’ ୧୯ ରେ ଜାତୀୟ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ହ୍ବାଇଟ-ବଲ୍ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ମେ’ ୨୨ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏହି ସିରିଜ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଆମେରିକା ଯାତ୍ରା କରିବ। ଜୁନ୍ ୬ରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ନିଜର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଦଳ ଆମେରିକାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବ। ଏଥିସହ ଜୁନ୍ ୯ ରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମହାନ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଖେଳାଳି ଗ୍ୟାରି କିର୍ଷ୍ଟେନଙ୍କୁ ଗତ ମାସରେ ପାକିସ୍ତାନର ଏକଦିବସୀୟ-ଟି-୨୦ ଦଳର କୋଚ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଜେସନ ଗିଲସେପି ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଗ୍ୟାରି କିର୍ଷ୍ଟେନ୍ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ପାକିସ୍ତାନ ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ସହିତ ଏହି ନୂତନ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛି। ଏଭଳି ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ଦଳକୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେବା ଏକ ଗୌରବର ବିଷୟ ଏବଂ ମୁଁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ସେମାନଙ୍କ ସଫଳତା ପାଇଁ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି।

ସେ କହିଛନ୍ତି,ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ସମୟ। ଏକ ନୂତନ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଖେଳାଳୀମାନେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଆଶା ନେଇ ଉତ୍ସାହିତ। ଆଗାମୀ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ଆମ ପାଇଁ ଆମର ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ଏବଂ କ୍ରିକେଟରେ ଏକ ଦକ୍ଷ ଶକ୍ତି ଭାବରେ ପାକିସ୍ତାନର ପରମ୍ପରାକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିବ। ୨୦୦୯ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର