ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବେ ଦର୍ଶକ

କୋଲକାତା: ୨୦୨୩ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ଏବେ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ନଭେମ୍ବର ୫ରେ ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ। କୋଲକାତାର ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ସରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ। ଏଥି ସହିତ ଏହି ଦିନ ବିରାଟ କୋହଲି ତାଙ୍କର ୩୫ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିବେ। ତେବେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନକୁ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବା ପାଇଁ ବେଙ୍ଗଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଦିନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରାୟ ୭୦ ହଜାର ପ୍ରଶଂସକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନଜର ଆସିବେ। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କରିବା ପାଇଁ ବେଙ୍ଗଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ବଡ ଧରଣର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିବାର ଜଣାପଡିଛି |

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ସରେ ଏକ ଲେଜର ସୋ ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଏଥି ସହିତ ଏହି ଦିନ ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ବିଜୟ ଉପହାର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଆଉ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦଳ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚରେ ଜିତିଛି । ଏହିପରି ଭାବରେ ଭାରତର ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ରହିଛି | ଉଲ୍ଲେଖ ଥାଉ କି ରବିବାର ଦିନ ଲଖନଉରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିରାଟ କୋହଲି କୌଣସି ରନ୍ ସ୍କୋର ନକରି ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ହାରାହାରି ୮୮.୫୦ ରେ ୬ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୩୫୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲି ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର