ଦୁବାଇ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ୍ : ପ୍ରମୋଦଙ୍କୁ ୨ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ସହ ୩ ପଦକ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ପ୍ରମୋଦ ଭଗତ ଦୁବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତୃତୀୟ ଫାଜା ଦୁବାଇ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ରବିବାର ୨ଟି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ମିଶ୍ରିତ ଯୁଗଳରେ କାଂସ୍ୟ ପଦକ ଜିତିଥିବା ପ୍ରମୋଦ ରବିବାର ଏକକ ଓ ପୁରୁଷ ଯୁଗଳରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ସଫଳତା ହାତେଇଛନ୍ତି। କରୋନା ମହାମାରୀ ପରେ ପ୍ରଥମ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ପ୍ରମୋଦ ୩ ପଦକ ସହ ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଏକକ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରମୋଦ ୨୧-୧୭ ଓ ୨୧-୧୮ରେ ନିଜ ଦେଶର ନିତେଶ କୁମାରଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ କବ୍‌ଜା କରିଥିଲେ। ଏକକ ବର୍ଗରେ ଏହା ଥିଲା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ୧୭ତମ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ।

ଦୀପରଞ୍ଜନ ବିଶୋୟୀ

ସେହିପରି ପୁରୁଷ ଯୁଗଳ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ମନୋଜ ସରକାରଙ୍କୁ ସାଥୀ କରିଥିବା ପ୍ରମୋଦ ୨୧-୧୮ ଓ ୨୧-୧୬ରେ ଅନ୍ୟତମ ଭାରତୀୟ ଯୋଡ଼ି ସୁକାନ୍ତ କଦମ-ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ କରାୟତ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହା ପ୍ରମୋଦଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ୧୨ତମ ଯୁଗଳ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମିଶ୍ରିତ ଯୁଗଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଫ୍ରାନ୍ସର ଲୁକାସ ମଜୁର ଓ ନୋଏଲ ଫୌଷ୍ଟିନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୧୭-୨୧, ୫-୨୧ରେ ହାରି ପ୍ରମୋଦ-ପଲକ କୋହଲି ଯୋଡି କାଂସ୍ୟ ପଦକରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିଥିଲେ। ଦୁବାଇ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରବିବାର ଶେଷ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ମୋଟ ୫ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ, ୬ ରୌପ୍ୟ ଓ ୧୦ କାଂସ୍ୟ ପଦକ ଜିତି ନେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରମୋଦ (ପୁରୁଷ ଏକକ) ଓ ପ୍ରମୋଦ-ମନୋଜ (ପୁରୁଷ ଯୁଗଳ)ଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କୃଷ୍ଣ ନାଗର (ପୁରୁଷ ଏକକ), କୃଷ୍ଣ ନାଗର-ରାଜା ମାଗୋତ୍ରା (ପୁରୁଷ ଯୁଗଳ) ଏବଂ ପ୍ରେମ କୁମାର ଆଲେ (ମିଶ୍ରିତ ଯୁଗଳ) ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ପ୍ରମୋଦଙ୍କ ସମେତ ତିନି ଭାରତୀୟ ଏକାକି ୩ ଲେଖାଏଁ ପଦକ ଜିତିଥିଲେ। ଅନ୍ୟତମ ଓଡ଼ିଆ ତାରକା ଦୀପରଞ୍ଜନ ବିଶୋୟୀ ପୁରୁଷ ଯୁଗଳରେ କାଂସ୍ୟ ପଦକ ଜିତିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର