ବେଶୀ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଖେଳିଲେ ଏହି ଅବସ୍ଥା ହେବ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ବୁଝାଇଦେଲେ ଗାଙ୍ଗୁଲି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତକାଲି କୋଲକାତାର ଇଡେନ ଗାଡେନ୍ସଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇସିସି ବିଶ୍ବକପର ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୯୩ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା ଇଂଲଣ୍ଡ । ଆଉ ଏହା ସହିତ ବିଶ୍ବକପରେ ଉଭୟ ଦଳର ଅଭିଯାନ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । ସମସ୍ତ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ତ୍ୱେ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରି ନାହିଁ। ବାବର ଆଜମଙ୍କ ଦଳ ୯ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ ୫ଟି ହାରିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ୮ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରୋହିତ ସେନା ୮ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ସେମିଫାଇନାଲରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିସାରିଛି। କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଉଭୟ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଏତେ ବଡ଼ ପାର୍ଥକ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ନିଜର ମତ ରଖିଛନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଚ୍ୟାନେଲ ‘ଏ ସ୍ପୋର୍ଟସ’ ସହ କଥା ହେବାବେଳେ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୁଲାବୁଲି କରି ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅଧିକ ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଅନେକ ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସାଧାରଣ ଖେଳାଳି ହୋଇ ରହିଯିବେ | ସେହିପରି, ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଭାରତର ସଫଳତାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଆଇପିଏଲ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। କେବଳ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳିବା ଦ୍ୱାରା ଗୁଣବତ୍ତା ଆସିପାରିବ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ଗୁଣବତ୍ତା ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବା ଦ୍ୱାରା ହିଁ ଆସିବ । “ଯଦି ଆପଣ ଅଧିକ ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଜଣେ ସାଧାରଣ କ୍ରିକେଟର ହୋଇଯିବେ। ମୁଁ ସବୁବେଳେ କହୁଛି ଟି -୨୦ ଖେଳନ୍ତୁ, ଟି -୨୦ରୁ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ଭଲ ଖେଳାଳି ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ।”

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର