‘ମୁଁ ଏକୁଟିଆ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛି, ମୋର କେହି ସାଙ୍ଗ ନାହାଁନ୍ତି’ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ବାଦ ପଡିବା ପରେ ଭାବବିହ୍ୱଳ ହୋଇପଡିଲେ ପୃଥ୍ଵୀ ଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୃଥ୍ଵୀ ଶଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ ଅଣ୍ଡର -୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ ଆଉ ନିଜର ଡେବ୍ୟୁ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଶତକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଆଇପିଏଲ୍ ଏବଂ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିପାରି ନାହାଁନ୍ତି। ଏବେ ସେ ଦେଓଧର ଟ୍ରଫିରେ ଖେଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ତେବେ ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ଏକ ବଡ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। କ୍ରିକବଜକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପୃଥ୍ଵୀ ଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୋତେ ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ଡ୍ରପ୍ କରାଯାଇଥିଲା, ମୁଁ ଏହାର କାରଣ ଜାଣି ନଥିଲି। କେହି କେହି କହୁଥିଲେ ମୋତେ ବିଦା କରାଯିବା ପଛରେ ମୋର ଫିଟନେସ୍ ସମସ୍ୟା ଥାଇପାରେ | କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଏନସିଏକୁ ଆସିଥିଲି ଓ ସେଠାରେ ଟେଷ୍ଟରେ ପାସ ହେବା ପରେ ପୁନର୍ବାର ଟି -୨୦ ଟିମରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲି |

କିନ୍ତୁ ଏଥର ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ମୋତେ ସୁଯୋଗ ମିଳିନାହିଁ। ମୁଁ ନିରାଶ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ମୋତେ ଆଗକୁ ବଢିବାର ଅଛି | ପୃଥ୍ଵୀ ଶ ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଏକୁଟିଆ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛି । ମୋର କେହି ସାଙ୍ଗ ନାହାଁନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ମୋ ବିଷୟରେ ବହୁତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ମୋତେ ଜାଣନ୍ତି, ସେମାନେ କେବଳ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ମୁଁ କିପରି ଅଛି | ମୋର କୌଣସି ସାଙ୍ଗ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ବନ୍ଧୁତା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ | ଏହି ପିଢ଼ି ସହିତ ଏହା ଘଟୁଛି | ଜଣେ ନିଜର ଭାବନା କାହା ସହିତ ବାଣ୍ଟି ପାରିବ ନାହିଁ | ଜଣେ କିଛି କହିବା ମାତ୍ରେ ଏହା ପରଦିନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆସିଯିବ | ଉଲ୍ଲେଖ ଥାଉ କି ବିସ୍ଫୋରକ ଓପନର୍ ପୃଥ୍ଵୀ ଶ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଖେଳୁ ନାହାଁନ୍ତି | ପ୍ରାୟ ୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଶ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ | ୨୩ ବର୍ଷୀୟ ପୃଥ୍ଵୀ ଶ ଭାରତ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଞ୍ଚଟି ଟେଷ୍ଟ, ୬ଟି ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଟି -୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟରେ ସେ ୩୩୯ ରନ୍, ଦିନିକିଆରେ ୧୮୯ ରନ କରିଛନ୍ତି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର