ଭାରତଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ଏଭଳି କହିଲେ ରସିଦ

ବାର୍ବାଡସ୍‌: ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ୟାଦବଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପରେ ଯଶପ୍ରୀତ୍ ବୁମରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ବୋଲିଂ ବାହିନୀ ଭାରତକୁ ଚଳିତ ଆଇସିସି ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପର‌ ସୁପର୍‌-୮ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଜବରଦସ୍ତ ବିଜୟ ଦେଇଥିଲା । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦଳ ୪୭ ରନ୍‌ର ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଅପରାଜିତ ଧାରାକୁ ଜାରି ରଖିଥିଲା । ଭାରତ ୧୮୧ ରନ୍ ସ୍କୋର୍ କରିବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ୧୩୪ ରନ୍‌ରେ ଅଲରାଉଟ୍ କରି ଦେଇଥିଲା । ତେବେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ରସିଦ ଖାନ ବହୁତ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ। ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ରସିଦ୍ ନିଜର ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବଡ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଆମେ ଭାବିବା ଉଚିତ ଯେ ଆମକୁ ଏଭଳି ସ୍କୋରର ପିଛା କରିବା ଉଚିତ୍। ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟ ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ ରସିଦ ଖାନ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଅନୁଭବ କଲୁ ଯେ ଆମକୁ ୧୭୦-୧୮୦ ରନ୍ ପିଛା କରିବାର ଥିଲା | ବଡ ଦଳ ବିରୁଦ୍ଧରେ, ଆମେ ଏହା ଚିନ୍ତା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯେ ଆମକୁ ଏହି ସ୍କୋରର ପିଛା କରିବା ଉଚିତ।

ଉଲ୍ଲେଖ ଥାଉ କି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ବିଜୟ ପଛରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ବୁମରା ପ୍ରମୂଖଙ୍କର ବଡ ଅବଦାନ ଥିଲା |। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୮୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଦଳ ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ୫ଟି ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ସହାୟତାରେ ୨୮ ବଲରେ ୫୩ ରନର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ତା’ପରେ ଟାର୍ଗେଟକୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପିଛା କରିବାବେଳେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ୧୩୪ ରନରେ ଅଲଆଉଟ କରିଦେଇଥିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଭାରତ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୩-୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ବୁମ୍ରା ୪ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୦୭ ରନ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ। ବାକି ୨ଟି ୱିକେଟ୍ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର