ସୁବ୍ରତଙ୍କୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସ୍ନୁକର ମୁକୁଟ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଞ୍ଚି କ୍ଲବ୍‌ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତୃତୀୟ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଆମନ୍ତ୍ରଣୀୟ ଓପନ୍ ୬ ରେଡ୍‌ ସ୍ନୁକର ଟ୍ରଫିକୁ ଜିତି ନେଇଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ତାରକା ସୁବ୍ରତ ଦାସ। ରବିବାର ଫାଇନାଲରେ ସୁବ୍ରତ ନିଜ ରାଜ୍ୟ ସାଥୀ ତଥା ଶିଷ୍ୟ ସୌଭାଗ୍ୟ ବେହେରାଙ୍କୁ ୫-୩ରେ ହରାଇ ଏହି ଗୌରବ ପାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ‌ଫ୍ରେମକୁ ସୁବ୍ରତ ଜିତି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୌଭାଗ୍ୟ ଏହାକୁ ୧-୧ କରି ନେଇଥିଲେ। ତୃତୀୟଟି ଜିତି ସୌଭାଗ୍ୟ ଆଗୁଆ ହୋଇଥିଲେ ପୁଣି ସୁବ୍ରତ ଏହାକୁ ୨-୨ ସ୍ତରକୁ ନେଇ ଆସିଥିଲେ। ପରବର୍ତୀ ୨ ଫ୍ରେମରେ କିନ୍ତୁ ସୁବ୍ରତ ବିଜୟୀ ହୋଇ ୪-୨ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଲାଭ କରିଥିଲେ। ସପ୍ତମ ଫ୍ରେମକୁ ପୁଣି ସୌଭାଗ୍ୟ ଜିତି କଡ଼ା ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ପରବର୍ତୀ ୨ଟିକୁ ଜିତି ସୁବ୍ରତ ୧୧ ଫ୍ରେମ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଫାଇନାଲକୁ ୬-୩ରେ ଜିତି ନେଇଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ସୁବ୍ରତ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଆଦର୍ଶ ବର୍ମାଙ୍କୁ ୫-୧ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେମିଫାଇନାଲରେ ସୌଭାଗ୍ୟ କିନ୍ତୁ ନିଜ ଖେଳ ଜୀବନର‌ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମୁକାବିଲା ଖେଳିଥିଲେ। ୦-୪ରେ ପଛୁଆ ପଡ଼ିଯିବା ସତ୍ତ୍ବେ ପରବର୍ତୀ ୫ ଫ୍ରେମକୁ ଲଗାତାର ଭାବେ ଜିତି ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଅନିଶ ପାରିଖଙ୍କୁ ହରାଇ ଦେଇଥିଲେ। ବିଜେତା ଟ୍ରଫି ସହିତ ସୁବ୍ରତଙ୍କୁ ୨୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ସୌଭାଗ୍ୟଙ୍କୁ ୧୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ସହିତ ଟ୍ରଫି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.