ଆଇସିସି ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପରୁ ବିଦାୟ ସତ୍ତ୍ୱେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ମିଳିବ ଏତିକି କୋଟି ଟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଇସିସି ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ର ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ୧୦ ୱିକେଟ୍‌ରେ ଭାରତକୁ ଅତି ଶୋଚନୀୟ ଭାବେ ପରାସ୍ତ କରି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରି ନେଇଥିଲା। ଆଉ ଏଥର ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମୁକାବିଲା କରିବେ। ବୁଧବାର ପାକିସ୍ତାନ ୭ ୱିକେଟ୍‌ରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌କୁ ପରାସ୍ତ କରି ଫାଇନାଲ୍ ପହଞ୍ଚିସାରିଥିଲା। ରବିବାର ମେଲ୍‌ବର୍ଣ୍ଣ ପଡ଼ିଆରେ ଏହି ଗ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ। ତେବେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଉପରେ ଟଙ୍କା ବର୍ଷା ହେବ | ଆଇସିସି ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ମୋଟ ୫.୬ ମିଲିୟନ ଡଲାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ବଣ୍ଟନ କରାଯିବ |

ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ପରିମାଣ ପ୍ରାୟ ୪୫.୬୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ଭାରତ ବ୍ୟତୀତ କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୨ର ସେମିଫାଇନାଲରୁ ବାଦ ପଡିଛି। ସେମିଫାଇନାଲରୁ ବାଦ ପଡିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳକୁ ୦.୪ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର (ପ୍ରାୟ ୩.୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କା) ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଉଭୟ ଦଳ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ୧୩ ନଭେମ୍ବରରେ ଟାଇଟଲ୍ ପାଇଁ ଲଢ଼ିବେ | ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତୁଥିବା ଦଳ ୧.୬ ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାର (ପ୍ରାୟ ୧୩ କୋଟି ଟଙ୍କା) ପୁରସ୍କାର ପାଇବ, ଯେତେବେଳେ ଫାଇନାଲରେ ହାରିଥିବା ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରାୟ ୬.୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇବ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର