ଭାରତର ବିଜୟ ବା ପରାଜୟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ପାକିସ୍ତାନର ସୁପର-୮କୁ ଯିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀ ପାକିସ୍ତାନକୁ ରୋମାଞ୍ଚକ ଭାବେ ହରାଇଥିବା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ତା’ର ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବୁଧବାର ଅନ୍ୟତମ ଆୟୋଜକ ଆମେରିକାକୁ ଭେଟିବ। ଭାରତୀୟ ସମୟ ରାତି ୮ଟାରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ବୁଧବାରର ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପୂର୍ବ ମୁକାବିଲାର ବ୍ୟାଟିଂ ବିଫଳତାକୁ ଦୂର କରି ଭାରତ ସୁପର-୮ରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରହିବ। ବାସ୍ତବରେ ଗ୍ରୁପ୍ ଏ ର ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛି | ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ମାତ୍ରେ ସୁପର ୮ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବ | ଭାରତର ବିଜୟରୁ ପାକିସ୍ତାନ ସିଧାସଳଖ ଲାଭବାନ ହେବ। ଯଦି ଭାରତ ଜିତେ ତେବେ ଆମେରିକାର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ଖରାପ ହେବ। ଏଥିରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବ। ଯଦି ଆମେ ଗ୍ରୁପ୍ ଏ ର ପଏଣ୍ଟ୍ ଟେବୁଲ୍ କୁ ଦେଖିବା, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛି | ଭାରତ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ଉଭୟ ଜିତିଛି । ଭାରତ ପାଖରେ ୪ ପଏଣ୍ଟ ଅଛି | ଭାରତର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ହେଉଛି +୧.୪୫୫ | ଆମେରିକା ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଆମେରିକା ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ଉଭୟ ଜିତିଛି ।

ଆମେରିକାର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ହେଉଛି +୦.୬୨୬ | ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା | ପାକିସ୍ତାନ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୧ଟି ଜିତିଛି | ପାକିସ୍ତାନ ପାଖରେ ୨ ପଏଣ୍ଟ ଅଛି | ଏହା ସହିତ ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ହେଉଛି +୦.୧୯୧ | ଯଦି ଆମେରିକା ଦଳ ହାରିଯାଏ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ପଏଣ୍ଟ ସମାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ। ପାକିସ୍ତାନରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଗ୍ରୁପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ଅଛି, ଯାହା ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଅଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ୧୬ ଜୁନରେ ଖେଳାଯିବ | ଆମେରିକାଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । କାନାଡା ବିପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ୭ ୱିକେଟରେ ଜିତିଥିଲା। ଯଦି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆମେରିକା ବିପକ୍ଷରେ ହାରିଯାଏ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ସବୁଠୁ ବଡ କ୍ଷତି ସହିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର