ପ୍ରତି ପନ୍ଦର ଦିନରେ ଥରେ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ଅଡିଟ୍ କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ପ୍ରତି ଦୁଇ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ସମସ୍ତ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ଅଡିଟ୍ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ସିଫ୍ଟରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ରେସପନ୍ସ ଅଫିସର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କୁହାଯାଇଛି।
ପୁଲିସ୍ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା, ହୋମ ଗାର୍ଡ ଏବଂ ସିଭିଲ୍ ଡିଫେନ୍ସ) ସତ୍ୟଜିତ୍ ମହାନ୍ତି ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ରେଞ୍ଜ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏକ ସର୍କୁଲାର ଜାରି କରିଛନ୍ତି। କଟକ ଜଗତପୁରର ସଦଗୁରୁ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିବା ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

କୋଭିଡ ସୁବିଧା, କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ, କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ଏବଂ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଏକ ୧୫-ପଏଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ ତାଲିକା କିମ୍ବା ଅଗ୍ନି ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସତର୍କତା ସହିତ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ଆଦେଶରେ ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ ସୁବିଧାଗୁଡ଼ିକୁ ସେମାନଙ୍କ କିଛି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସିଫ୍ଟ ପାଇଁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ରେସପନ୍ସ ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ।
ଏଥିରେ ଅଗ୍ନି ନିର୍ବାପକ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟବସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକର ଅବସ୍ଥା ସହିତ ସାବଧାନତା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.