ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରୋଗୀଙ୍କ କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଯିବା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇ ନାହାନ୍ତି : ମୁଖ୍ୟଶାସନ ସଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରୋଗୀଙ୍କ କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଯିବା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଅସିତ ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି।  ରୋଗୀମାନଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ନ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଓ କଟକ ନ ପଠାଇବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ସେ  ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀ ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଯୁଗ୍ମ ସହରରେ ଉନ୍ନତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍ ଡାକ୍ତରଖାନା ସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ରୋଗୀମାନେ କିଭଳି ନିରାପଦରେ ଯାତ୍ରା କରି ଉପଯୁକ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ଅମ୍ଳଜାନ ସହାୟତା ସହିତ ଆସିବେ ସେ ଦିଗ ପ୍ରତି ସରକାର ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅତୀତରେ ଏହି ବିଷୟ ପ୍ରତି ଅସାବଧାନତା ହେତୁ ରୋଗୀ ଗୁରୁତର ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଉପଯୁକ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ଥିବା ରୋଗୀମାନଙ୍କର ରେଫରାଲ୍ ପଏଣ୍ଟରେ ରୋଗର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପରିଚାଳନାରେ ସହାୟକ ହେବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତି ଯଦି ତିନି ଦିନ ଧରି ରୋଗୀଠାରେ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ନ ଥିବ ତେବେ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ ତାରିଖରୁ ୧୦ ଦିନ ପରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ କ୍ଲିନିକାଲ୍ ଡିସଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ କୋଭିଡ୍ ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ ଶଯ୍ୟା ଅଭାବକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର
AdBlock Detected

Looks like you are using an ad-blocking browser extension. We request you to whitelist our website on the ad-blocking extension and refresh your browser to view the content.