୨୫୪୬ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ରାଜ୍ୟରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨ଲକ୍ଷ ୫୨ହଜାର ୨୩୯କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ୨୫୪୬ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ୧୫୦୪ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୧୦୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ଫଳରେ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨ଲକ୍ଷ ୫୨ହଜାର ୨୩୯କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏହିସବୁ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଓ ଲୋକସଂପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ଏବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଜି କେତେଜଣ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୧୦ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କଟକ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧୩୪ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅପରପକ୍ଷରେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୪୮, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୩୪, ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫, ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧୦୩, କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୭୨,  ଭଦ୍ରକରୁ ୩୪, ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୧, ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୭୦, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧୬୧, ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୬, ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୪, କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୭୫, ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୯୦, କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୪୯, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରୁ ୭୫, ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୭, ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧୦,  ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧୨୦ , ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରୁ ୫୭, ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ୨୫, ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୬୦, କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୪୩, ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୪୮, ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୦୮, ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୯୨, ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୮, ଦେବଗଡ଼ରୁ ୧୪ ଓ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୩୭ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ଏହାଛଡ଼ା ଷ୍ଟେଟ୍ ପୁଲରୁ ୮୬ ସଂକ୍ରମିତ  ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ଏବେ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ ୨,୨୪,୨୭୩ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ବେଳେ ସକ୍ରିୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୬,୮୯୧ ରହିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.