ମେ ୧ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ରୋଡ୍‌ ସେଫ୍ଟି କୁଇଜ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମିଳିଲା ୧ ଲକ୍ଷ ପୁରସ୍କାର

କଟକ : ପରିବହନ ବିଭାଗର ରୋଡ ସେଫ୍ଟି ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ଅନଲାଇନ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆସନ୍ତା ମେ ୧ ତାରିଖ ଯାଏ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ମେ ୩ ତାରିଖଯାଏ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏଭଳି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସମୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରୋଡ ସେଫ୍ଟି ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ hyperli nk “http://www.Odisharoadsafety.org”www.Odisharoadsafety.org ରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଲର୍ଣ୍ଣର ଲାଇସେନ୍ସ ମକ୍ ଟେଷ୍ଟର ଅଭ୍ୟାସ ପରୀକ୍ଷା ଗଲା ୪ ତାରିଖରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସାମିଲ ବ୍ୟକ୍ତି ପରିବହନ କମିସନରଙ୍କ ଟୁଇଟର ପେଜକୁ ଫଲୋ ଏବଂ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ଲାଇକ୍ କରୁଥିବା ଆବଶ୍ୟକ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଏହି ‌େୱବସାଇଟରେ ୨୦ଟି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଉଥିଲା। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ସଠିକ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିବା ୫ ଜଣଙ୍କୁ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ଡିଜିଟାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଅର୍ଥରାଶି ଗୁଗୁଲ ପେ କିମ୍ବା ଫୋନ୍ ପେ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଜେତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଏପ୍ରିଲ ୪ ତାରିଖରୁ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୯ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ବଣ୍ଟାଯାଇଛି। ଏହାପରେ ମେ ୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୁଇଜ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ୫ ଜଣ ବିଜେତାଙ୍କୁ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ପୂର୍ବ ଭଳି ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦୦ ସଫଳ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ନେଇ ଆଉ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରାଯିବ। ପ୍ରଥମ ପୁରସ୍କାର ୨୦ ହଜାର, ଦ୍ବିତୀୟ ପୁରସ୍କାର ୧୦ ହଜାର ଏବଂ ତୃତୀୟ ପୁରସ୍କାର ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ପରିବହନ କମିସନର ସଂଜୀବ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଭଳି ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ କୁଇଜ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ଭାଗ ନେଇ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ଜ୍ଞାନର ପରିସୀମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର