ପିଆଜ ପରେ ଆକାଶଛୁଆଁ ହୋଇ ଚାଲିଛି ପରିବା ଦର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ପରିବା ଦର ଆକାଶଛୁଆଁ। ବଜାରକୁ ଗଲେ ଡରାଉଛି ପରିବା ଦର। ପିଆଜ ପରେ ଏବେ ୭୦ ଟଙ୍କା ଟପିଛି ପୋଟଳର କିଲୋ ପିଛା ଦର। ତେବେ, କଲରା କିଲୋ ପିଛା ଦର ମଧ୍ୟ ୬୦ ଉପରେ ରହିଛି। ‌ସେହିପରି ବାଇଗଣ, ବିନ୍‌ସ, ଭେଣ୍ଡି ପିଛା ଦର ୫୦ ଉପରକୁ ଟପିଛି। ପରିବା ଯେତେ ଭଲ ହେଉଛି ଦର ସେତେ ଉଚ୍ଚା ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଶୀତ ଦିନିଆ ପରିବା ଫୁଲକୋବି କଥା ନକହିବା ଭଲ। ଛୋଟ କୁନି କୁନି କୋବି ଗୋଟା ୪୦ ଟଙ୍କା ଉପରକୁ ରହିଥିବା ବେଳେ ବନ୍ଧା କୋବିର ଦର ମଧ୍ୟ ଆକାଶଛୁଆଁ ପାଲଟିଛି।

ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ପରିବାର ଦର ଏହିଭଳି ଉଚ୍ଚା ରହୁଛି। ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଥା ହେଉଛି ଭୁବନେଶ୍ବରର ୧ ନମ୍ବରରେ ଏପରି ଦର ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସହରରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଛୋଟ ଛୋଟ ପରିବା ଦୋକାନରେ ଦର ଆହୁରି ଉଚ୍ଚା ରହୁଛି। କିଛି ଦିନ ହେବ ପରିବା ଦରର ଉଚ୍ଚା ରହୁଥିବାରୁ ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ବେପାରୀମାନେ ମନ ଇଚ୍ଛା ବିକ୍ରି କରୁୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ହତାସ ହେଉଛନ୍ତି ଗ୍ରାହକ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.