ଡାଳିମ୍ବ ଚୋପାର ଚା’ ପିଅନ୍ତୁ ଓ ହୃଦ୍‌ଘାତରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କ୍ୟାନ୍‌ସର ଭଳି ଆହୁରି ଅନେକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ

ଡାଳିମ୍ବ ଚୋପା ଚା’ ପିଅନ୍ତୁ ଓ ଅନେକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ

1 478

ଡାଳିମ୍ବ ଛାଲିରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟିଅକ୍‌ସିଡେଣ୍ଟ୍‌ସ କାରଣରୁ ଏଥିରୁ ତିଆରି ଚା’ ହୃଦ୍‌ରୋଗ, କ୍ୟାନ୍‌ସରରୁ ବଞ୍ଚାଇବା ସହ ହଜମକ୍ରିୟାକୁ ଭଲ କରିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ତଣ୍ଟି ଖରାପ ଅଛି କିମ୍ବା ଟଙ୍ଗ୍‌ସିଲ୍‌ ହୋଇଛି, ତା’ହେଲେ ଏହି ଚା’ ପିଅନ୍ତୁ ଓ ତୁରନ୍ତ ଆରାମ ମିଳିବ।

ହଜମ କ୍ରିୟା ପାଇଁ ଖୁବ୍‌ ଉପଯୋଗୀ: ଡାଳିମ୍ବ ଚୋପାରେ ରହିଥିବା ଅନେକ ପ୍ରକାର ଆଣ୍ଟିଅକ୍‌ସିଡେଣ୍ଟ୍‌ ହଜମକ୍ରିୟାକୁ ଭଲ କରିଥାଏ।

ତଣ୍ଟିବ୍ୟଥାରୁ ତୁରନ୍ତ ଉପଶମ: ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ତଣ୍ଟି ଗତଗତ ହେଉଛି, ବ୍ୟଥା ହେଉଛି କିମ୍ବା ଟଙ୍ଗ୍‌ସିଲ୍‌ ହୋଇଛି, ତା’ହେଲେ ଏହି ଚା’କୁ ପିଅନ୍ତୁ, ତୁରନ୍ତ ଆରାମ ମିଳିବ।

ହୃଦ୍‌ଜନୀତ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି: ଫ୍ଲେବୋନୋଏଡ୍‌ ଫେନୋଲିକ୍‌ ଭଳି ଆଣ୍ଟିଅକ୍‌ସିଡେଣ୍ଟ୍‌ ଏହି ଚା’ରେ ରହିଥିବା କାରଣରୁ ହୃଦ୍‌ରୋଗ ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ କମ୍‌ ହୋଇଥାଏ। ଏଥିରୁ ଶରୀରରେ ବେକ୍‌ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ୍‌ର ସ୍ତର ମଧ୍ୟ କମ୍‌ ହୋଇଥାଏ।

ଆଣ୍ଠୁବିନ୍ଧା ବନ୍ଦ ହୋଇଥାଏ: ଏହି ଚା’କୁ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଣ୍ଠୁ ଦରଜ ସମସ୍ୟାରୁ ଫାଇଦା ମିଳିବା ସହ ଏହାର ହାଡ଼କୁ ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତ କରିଥାଏ।

କେମିତି ତିଆରି କରିବେ ଡାଳିମ୍ବ ଚୋପା ଚା’: ପ୍ରଥମେ ଏକ କପ ପାଣିକୁ ଗରମ କରନ୍ତୁ। ଏବେ ପାଣିରେ ଡାଳିମ୍ବ ଚୋପାକୁ ପକାଇ କିଛି ସମୟ ଛାଡ଼ି ଦିଅନ୍ତୁ। ପରେ ଏହାକୁ ଛାଣିକି ପିଅନ୍ତୁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.

1 Comment
  1. Sahadev Dora says

    Actually roghts