କିଏ ଦଶ ତାଲା ବିଲ୍‌ଡିଂରୁ ପଡ଼ିଲେ ମରେନା ହେଲେ ପାଣିରେ ମରିଯାଏ, କେଉଁ ଫଳକୁ ବିନା ଧୋଇ ଖାଇହେବ, କାହାକୁ ପାଣି ଓଦା କରିପାରେନା? ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ମଜାଦାରିଆ ପ୍ରଶ୍ନୋତ୍ତର

0 2,304

ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ପଜଲ୍‌ ଓ ରିଡଲ୍‌ ସଂପର୍କରେ ପଢ଼ି ଆମେ ମଜା ନେବା ସହ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ତୀକ୍ଷ୍ମ ହେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛେ ବୋଲି ଆପଣ କେବେ ଅସ୍ୱୀକାର କରିବେ ନାହିଁ। ବିଶେଷ କରି ଘରେ ଥିବା ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆମର ଏ ଶ୍ରେଣୀ। ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଯଦି କେହି ପିଲା ଅଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏସବୁ ପଢ଼ାନ୍ତୁ, ବୁଝାନ୍ତୁ, ତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରି ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ସକ୍ରିୟ କରାନ୍ତୁ। ଆଜି ଆମେ କିଛି ମଜାଦାରିଆ ପ୍ରଶ୍ନ ଓ ତାହାର ଉତ୍ତର ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖିବୁ।

୧. ଏମିତି କ’ଣ ଅଛି ଯାହାକୁ କେବେ ପାଣି ଓଦା କରିପାରେନା?
ଉତ୍ତର: ଛାଇ। ସେ ମଣିଷର ହେଉ କିମ୍ବା ଗଛର। ଗୋଟାଏ ଛାଇ ଉପରେ ଆପଣ ଯେତେ ବି ପାଣି ଢାଳିଲେ ତାହା ସଦା ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିବ।

୨. କେଉଁ ଫଳକୁ ଆମେ ବିନା ଧୋଇ ଖାଇପାରିବା?
ଉତ୍ତର: କର୍ମଫଳ। କର୍ମର ଫଳ ଏକ ଏପରି ଜିନିଷ ଯାହାକୁ ଧୋଇବା ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼େ ନାହିଁ। କର୍ମ ଭଲ ଥିଲେ ଫଳ ମିଠା ଲାଗେ, କର୍ମ ମନ୍ଦ ଥିଲେ ଫଳ ପିତା।

Panda Mobile only

୩.ଜଣେ କୁଆଁରୀ କନ୍ୟା କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରେ ନାହିଁ।
ଉତ୍ତର: ଯଜ୍ଞ। ଯଜ୍ଞ କରିବା ପାଇଁ ପତି-ପତ୍ନୀ ଉଭୟଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିଥାଏ। ଅବିବାହିତା ଝିଅକୁ ଯଜ୍ଞ କରିବାକୁ ବାରଣ ରହିଛି।

୪. ଏମତି କେଉଁ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ୧୦ ତାଲା ଉପର ବିଲିଡିଂରୁ ଫୋପାଡ଼ିଲେ ବି ସେ ବଞ୍ଚିବ, କିନ୍ତୁ ପାଣିରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ ମରିଯିବ?
ଉତ୍ତର: କାଗଜ

୫. କାହାର ଆଖି ଅଛି ହେଲେ ସେ ଦେଖିପାରେନା?
ଉତ୍ତର: ଛୁଞ୍ଚି?

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.