ଟାଟା ଉତ୍କଳିକା କପ୍‌: ସେମିରେ ଫାଓ ଏକାଦଶ

0

ଭୁବନେଶ୍ବର: ୟୁନିଟ୍‌-୬ ଦୌଡ଼କୁଦ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଟାଟା ଉତ୍କଳିକା କପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା‌ର ସେମିଫ‌ାଇନାଲ୍‌ରେ ଫାଓ ଏକାଦଶ ପହଞ୍ଚିଛି। ୟୁନିଟ୍‌-୬ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପଡ଼ିଆରେ ବୁଧବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ବିତୀୟ କ୍ବାର୍ଟର୍‌ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଫାଓ ଏକା‌ଦଶ ୪-୧ (୨-୨) ଟ୍ରାଇବ୍ରେକର୍‌ ଗୋଲ୍‌ରେ ଆୟୋଜକ ୟୁନିଟ୍‌-୬ ଦୌଡ଼କୁଦ ସଂଘକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଅଷ୍ଟାଦଶ ମିନିଟ୍‌ରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଦାସ ଗୋଲ୍‌ ଦେଇ ଆୟୋଜକ ଦଳକୁ ଆଗୁଆ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଏହାର ୨ ମିନିଟ୍‌ ପ‌ରେ ଫାଓର ଶେଖ ଫରିଦ (୨୦ ମିନିଟ୍‌) ଏହାକୁ ଶୁଝି ସ୍ଥିତି ସମାନ କରି ଦେଇଥିଲେ। ୬୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ବିକି ସେଠୀଙ୍କ ଗୋଲ୍‌ରେ ଫାଓ ଦଳ ୨-୧ରେ ଆ‌ଗୁଆ ହୋଇ ବିଜୟ ଆଡ଼କୁ ଅଗ୍ରସର ହେଉଥିଲା। ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶେ‌ଷ ହେବାର ୩ ମିନିଟ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଆୟୋଜକ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପିଣ୍ଟୁ ବେହରା ଗୋଲ୍‌ ଦେଇ ନିର୍ଧାରିତ ସମୟ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଅମୀମାଂସିତ (୨-୨) ରଖିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ। ଫଳାଫଳ ପାଇଁ ଟ୍ରାଇବ୍ରେକରର ସହଯୋଗ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଫାଓ ୪ ଗୋଲ୍‌ ଦେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୟୁନିଟ୍‌-୬ ଦଳ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ୍‌ ଦେଇ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଥିଲା। ସୌମ୍ୟରଂଜନ ରତନିଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ପୁରସ୍କାର ଅତିଥି ନବରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ତୃତୀୟ କ୍ବାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ସାଇ ଛାତ୍ରାବାସ ଏବଂ ଆଇଜିଏଚ୍‌ ରାଉରକେଲା ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.